3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Ekspresy do kawy

Ekspresy do kawy

Podstawowa koncepcja wszystkich ekspresów do kawy jest taka sama. Zmielona kawa łączy się z wodą, która wydobywa smak z ziaren. Woda spływa przez ziarna znajdujące się w filtrze, dzięki czemu do filiżanki trafia kawa bez ziaren. Proces ten może wydawać się prosty, ale różne ekspresy do kawy mogą dawać różne rezultaty.

Ile kawy będziesz parzyć?

Na początek należy zastanowić się, ile kawy pije się na co dzień. Jeśli domownicy spożywają od 5 do 10 filiżanek dziennie, kup większy ekspres do kawy z większym zbiornikiem na wodę i większym pojemnikiem na kawę. Większość zbiorników na wodę ma pojemność od 0,5 do 2,5 litra. Im większa maszyna, tym wyższa cena zakupu.

Jaki rodzaj kawy preferujesz?

Innym ważnym czynnikiem jest rodzaj kawy, którą pijesz każdego dnia. Nie ma sensu kupować zwykłego ekspresu do kawy, chyba że preferujesz cappuccino lub latte. W takim przypadku kup ekspres do kawy.

Potrzebujesz młynka do kawy?

Świeżo zmielona kawa prawie zawsze daje bogatszą i smaczniejszą filiżankę kawy. Dzięki młynkowi wbudowanemu w ekspres do kawy, zawsze będziesz mieć możliwość korzystania z kawy mielonej. Jeśli nie zależy Ci na intensywności kawy, możesz po prostu model bez młynka do kawy.

Rodzaje ekspresów do kawy

Ekspresy przelewowe do kawy

Ekspresy przelewowe są łatwe w obsłudze i umożliwiają wybór własnych ziaren kawy. Możesz zaparzyć czystą kawę, kawę smakową lub bezkofeinową. Możesz wymieszać własną mieszankę kawy lub dodać więcej lub mniej zmielonej kawy, aby dostosować jej moc. Ekspresy przelewowe to proste urządzenia z przełącznikiem, który podgrzewa wodę i przepuszcza ją wraz z kawą do kosza filtra. Niektóre modele są wyposażone we wbudowany młynek do kawy ziarnistej.

Ekspres do kawy espresso

Specjalistyczny ekspres do kawy obejmuje zarówno tańsze modele, jak i te z wyższej półki, w zależności od tego, jak bardzo jesteś wymagający. Możesz wybierać spośród różnych wzorów, aby dopasować je do swojej kuchni i stylu życia. Przygotowanie espresso w ekspresie do kawy jest proste i szybkie. Ekspres dźwigniowy robi taką samą kawę jak ekspres automatyczny, tylko jest tańszy. Ważna jest konserwacja i regularne czyszczenie. Kawa przygotowywana jest ze świeżo zmielonych ziaren kawy.

Funkcje kawowarów

Funkcja wyboru - niektóre ekspresy do kawy mają wstępnie ustawiony wybór napojów dostosowany do preferencji użytkownika. Oznacza to, że urządzenie automatycznie dozuje odpowiednią ilość kawy o określonej mocy.

Wielkość zbiornika na wodę - jeśli masz tendencję do przygotowywania większej ilości kawy na raz, wybierz ekspres do kawy ze zbiornikiem na wodę o pojemności co najmniej 1,5 litra, w przeciwnym razie będziesz musiał go ciągle uzupełniać.

Program odkamieniania - regularne czyszczenie i odkamienianie pomoże w dłuższej pracy urządzenia. Maszyny oferują automatyczne programy czyszczenia, które ułatwiają pracę.

Spieniacz - umożliwia przygotowanie cappuccino i latte w taki sam sposób, jak w kawiarni. Jeśli jednak nie lubisz mleka w kawie, unikaj go.

Automatyczne wyłączanie - przydatna funkcja automatycznego wyłączania ekspresu do kawy po określonym czasie. Zapobiega to przypaleniu kawy, jeśli zapomnisz go wyłączyć.

Filtr wody - twarda woda może uszkodzić ekspres do kawy i zatkać go. Filtr pomoże utrzymać ekspres do kawy w ruchu i zapewni świeżą wodę.

Moc kawy - funkcja wyboru mocy kawy. Niektórzy kawosze uwielbiają mocny smak ciemnej kawy, podczas gdy inni wolą łagodniejszy i jaśniejszy smak.

do góry