Okapy teleskopowe

Royal Flush Eco, okap kuchenny blatowy, 90 cm, 576 m³/h, klasa energetyczna A+
Royal Flush Eco Okap blatowy Okap wyciągowy downdraft Czarny
1959,90 zł 4339,90 zł
Royal Flush Eco, okap kuchenny blatowy, 90 cm, 576 m³/h, klasa energetyczna A+
Royal Flush Eco Okap blatowy Okap wyciągowy downdraft Czarny
2589,90 zł 4339,90 zł
Royal Flush Eco, okap kuchenny blatowy, 90 cm, 576 m³/h, klasa energetyczna A+
Royal Flush Eco Okap blatowy Okap wyciągowy downdraft Efekt czarny marmurowy
1984,90 zł 4149,90 zł
-52% A++
Okap, Royal Flush Downdraft 430 m³/h, 60 cm
Royal Flush Downdraft Okap blatowy Okap wyciągowy downdraft Czarny
1795,90 zł 3919,90 zł
Royal Flush Eco 75 okap wyciągowy 75 cm 650 m³/h EEK A filtry z węglem aktywnym Nowy
Royal Flush Eco 75 okap wyciągowy Okap wyciągowy downdraft Czarny / Srebrny Metal
4315,90 zł
Płyta indukcyjna, Full House Down Air System, płyta indukcyjna + okap kuchenny, 477 m³/h, klasa efektywności energetycznej A+
Full House Down Air System Płyta indukcyjna z okapem Kaptur gotowania, Pole grzewcze indukcyjne Czarny 7120 watt
3009,90 zł 5779,90 zł
Płyta indukcyjna, system Full House Down Air, płyta indukcyjna + okap, czarny
Full House Down Air System Płyta indukcyjna z okapem Kaptur gotowania, Pole grzewcze indukcyjne Czarny 7200 watt
6679,90 zł
Okap teleskopowy

Okapy są ważną częścią każdej kuchni, ponieważ pomagają utrzymać powietrze czyste i wolne od zapachów gotowania. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów okapów - kominowe, podszafkowe i do zabudowy, przyścienne, wyspowe i teleskopowe. Dlatego ważne jest, aby wybrać taki, który odpowiada Twoim potrzebom. Dlaczego okapy do zabudowy to dobry wybór? Czytaj dalej...

Czy masz małą kuchnię i nie możesz sobie pozwolić na marnowanie miejsca na duże urządzenia domowe? Wiesz, że okap kuchenny jest bardzo dobrym pomocnikiem w kuchni, ale czy wiesz również, że nie masz już wystarczająco dużo wolnego miejsca na okap kuchenny? Dlatego warto sięgnąć po teleskopowy okap blatowy.

Teleskopowy okap nie zakłóca wyglądu kuchni i można go po prostu wysunąć podczas gotowania. Jego wymiary mogą pokryć całą powierzchnię płyty grzewczej. Nawet jeśli jest kompaktowy, nie oznacza to, że nie może odpowiednio wykonywać swojej pracy. Okap może pochłaniać duże ilości oparów poprzez recyrkulację lub ekstrakcję.

Jakie są zalety i wady okapu teleskopowego?

  • Okap jest idealnym wyborem do małych kuchni
  • Jego wygląd nie przeszkadza w kuchni i idealnie do niej pasuje
  • Jest bardziej kompaktowy
  • Okap jest bardziej hałaśliwy
  • Ma mniejszą moc

Jak wybrać okap teleskopowy?

Wymiary okapu teleskopowego

Jeśli chodzi o okap, ważne jest, aby skupić się na jego wymiarach. Należy pamiętać, że okapy teleskopowe są mniejsze niż okapy konwencjonalne. Wybierając okap kuchenny, należy jednak upewnić się, że jego wymiary obejmują cały rozmiar płyty kuchennej, ponieważ tylko w ten sposób można zapewnić skuteczne odprowadzanie oparów. Standardowa szerokość teleskopowego okapu powinna wynosić 50-60 cm.

Poziom hałasu okapu teleskopowego

Teleskopowe okapy mogą być nieco głośniejsze, ale nie dotyczy to wszystkich modeli. Poziom hałasu jest określany w decybelach (dB) i wynosi około 55 do 68 dB dla okapów teleskopowych. Jeśli nie chcesz, aby okap generował zbyt głośny dźwięk, wybierz okap o poziomie hałasu około 55 dB. Jeśli porównamy to z innymi urządzeniami, poziom 55 dB wyciągu jest podobny do poziomu lodówki i 68 dB >do poziomu zmywarki.

Wydajność okapu teleskopowego

Klasyczne okapy powinny być w stanie wymieniać powietrze w kuchni co najmniej 10 razy na godzinę. Okap, który jest mniejszy i przeznaczony do mniejszych kuchni, powinien być w stanie wymienić powietrze w kuchni co najmniej 6-7 razy. Jednak im większa moc okapu, tym lepiej dla użytkownika. Dokonując wyboru, należy więc skupić się również na tym istotnym parametrze.

Jakie funkcje może mieć okap teleskopowy?

  • Recyrkulacja - Okap przechwytuje wszystkie zanieczyszczenia w filtrach, a następnie czyste powietrze jest odprowadzane z powrotem do kuchni. Funkcja ta nie zużywa dużo energii.

  • Czasomierz - W okapie można ustawić czasomierz, który umożliwia automatyczne wyłączenie okapu. Czasomierz jest bardzo pomocny, jeśli musisz wyjść z mieszkania i jednocześnie chcesz oczyścić powietrze w kuchni.

  • Wiele poziomów mocy - Okapy teleskopowe mają zazwyczaj 3 poziomy wyciągu. Jednak okapy z wyższej półki mogą mieć do sześciu lub więcej poziomów wyciągu. Za pomocą tej funkcji można ustawić najbardziej odpowiednie dla siebie odciąganie.

  • Sprawdź przepustnicę - Jeśli okap jest podłączony do komina, nie musisz martwić się o napływ zimnego powietrza do domu.
do góry