3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Promienniki podczerwieni


schwarz heizpanel infrarot-heizung 850 watt Wandmontage

Promienniki podczerwieni zapewniają natychmiastowe ciepło i przyjemny klimat w pomieszczeniach. Panele grzewcze są popularne na przykład w łazienkach, ponieważ znacznie zwiększają komfort użytkowania. Wchodzenie rano do zimnej wanny lub długie oczekiwanie na nagrzanie pomieszczenia to już przeszłość. Do tego dochodzą inne zalety, takie jak prosta instalacja tych promienników podczerwieni.

Ukierunkowane i wydajne ogrzewanie za pomocą podczerwieni

Sposób działania ogrzewania na podczerwień różni się zasadniczo od zasady działania zwykłych grzejników konwekcyjnych . Klasyczne grzejniki ogrzewają powietrze w pomieszczeniu, które najpierw unosi się w kierunku sufitu: Z tego powodu ogrzanie całego pomieszczenia zajmuje im dużo czasu. Z drugiej strony, promienniki podczerwieni opierają się na promieniach podczerwonych, które uderzają w różne ciała stałe, takie jak ludzie i ściany, i natychmiast je ogrzewają. Nie ma czasu oczekiwania, mieszkańcy korzystają z pożądanego ciepła natychmiast po włączeniu. Szczególnie w łazience zaleta jest oczywista: użytkownicy wchodzą rano do chłodnej łazienki, włączają promiennik podczerwieni i cieszą się idealną temperaturą bez konieczności czekania. Inne typowe obszary zastosowania ogrzewania podczerwienią to kuchnia, kąciki czytelnicze w salonach i pokoje, w których nie ma konwencjonalnego grzejnika.

Grzejniki na podczerwień wykorzystują energię bardziej efektywnie niż konwencjonalne systemy: szacuje się, że około 95% energii pochłanianej przez panel na podczerwień jest przekształcane w ciepło. Wybierając promiennik podczerwieni lub panel grzewczy na podczerwień, należy zatem obliczyć wymaganą moc nie tylko w zależności od wielkości pomieszczenia, ale także w zależności od klasy energetycznej budynku oraz biorąc pod uwagę izolację termiczną i wysokość sufitu.

Średnio na 5 metrów kwadratowych potrzeba około 300 watów: Chociaż elektryczne promienniki podczerwieni zostały zaprojektowane jako rozwiązanie uzupełniające dla głównego systemu ogrzewania, można odnieść się do poniższej tabeli, jeśli chcesz ogrzewać pomieszczenia wyłącznie za pomocą paneli grzewczych na podczerwień:

Rozmiar Energia
10 m² 600 W
18 m² 1080 W
25 m² 1500 W
30 m² 1800 W

Zakup ogrzewania na podczerwień: wiele zalet, niewiele wad

Niektórzy twierdzą, że koszty eksploatacji promienników podczerwieni są wysokie. Dotyczy to jednak tylko sytuacji, gdy użytkownicy stale ogrzewają duże pomieszczenia za pomocą tej technologii. W wielu innych zastosowaniach, nabywcy ogrzewania na podczerwień oszczędzają na kosztach operacyjnych. Szybkie ogrzewanie w pomieszczeniach, które są używane sporadycznie, takich jak łazienka, okazuje się tańsze dzięki promiennikowi podczerwieni. Mieszkańcy pozostawiają włączony panel grzewczy tylko podczas pobytu, podczas gdy w przypadku ogrzewania konwekcyjnego muszą intensywnie podgrzewać. Wszystkie wysokie pomieszczenia mają również przewagę kosztową. W przypadku grzejników konwekcyjnych nagrzewanie zajmuje dużo czasu ze względu na unoszące się ciepłe powietrze; lepszym rozwiązaniem są natychmiastowe promienie podczerwone. Ponadto koszt zakupu promiennika podczerwieni jest znacznie niższy niż w przypadku zwykłego grzejnika, więc promienniki podczerwieni są idealne do pomieszczeń bez zainstalowanego ogrzewania. Promienniki podczerwieni mogą być montowane na ścianie lub na suficie.

Bardziej szczegółowy przegląd różnych grzejników elektrycznych (w tym promiennika podczerwieni w teście) i sposobu ich działania znajduje się w przewodniku po grzejnikach elektrycznych Klarstein .

Innowacyjne modele w tym sklepie dodatkowo zwiększają efektywność energetyczną. Posiadają termostaty, timery tygodniowe, automatyczne wyłączanie i reagują na otwarte okna. Wszystkie te komponenty gwarantują ekonomiczne zużycie energii. Ponadto właściciele mogą zintegrować wysokiej jakości promiennik podczerwieni z termostatem i innymi dodatkami w ramach rozwiązania inteligentnego domu.

Liczne powody, dla których warto kupić promiennik podczerwieni

Specjalny tryb pracy promiennika podczerwieni ma jeszcze jedną zaletę: w przeciwieństwie do grzejników konwekcyjnych, panele grzewcze nie wzbijają kurzu. Minimalizuje to wysiłek związany ze sprzątaniem pokoju i cieszy alergików. Co więcej, te innowacyjne grzejniki są ciche. Nie zajmują też dużo miejsca, co jest zaletą zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Na uwagę zasługuje prosta i szybka instalacja: jedyne czynności to przymocowanie do ściany lub ustawienie panelu grzewczego i podłączenie go do gniazdka. Rzemieślnik jest niepotrzebny, koszty instalacji są wyeliminowane. To samo dotyczy sufitowego ogrzewania na podczerwień.

Upiększ atmosferę w mieszkaniu: Ogrzewanie na podczerwień z

Wonderwall Air Art Inteligentne

ogrzewanie na podczerwień z obrazemKlarstein Art Inteligentne

ogrzewanie na podczerwień z obrazem">

W tym sklepie klienci kupują promienniki podczerwieni, które łączą imponującą funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem. Jeśli zależy nam na kolorowych akcentach wizualnych w pomieszczeniach, najlepiej zakupić ekskluzywny grzejnik obrazowy. Te promienniki podczerwieni posiadają artystycznie wyrafinowane motywy na całym froncie, na przykład słynny obraz "Gwiaździsta noc" malarza van Gogha lub nowoczesne wzory graficzne. Alternatywą dla promiennika podczerwieni z obrazem jest grzejnik lustrzany, który służy zarówno jako grzejnik, jak i lustro.


do góry