3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Lodówki na wino

Winiarka

Chłodziarki do wina są funkcjonalną i designerską częścią nowoczesnego mieszkania. Jeśli szukasz połączenia stylu i jakości, lodówka na wino niemieckiej marki Klarstein jest właściwym wyborem.

Czy wiesz, jak prawidłowo przechowywać wino?

Jeśli chcemy przechowywać wino przez dłuższy czas, ważne jest, aby przechowywać butelki w pozycji poziomej. Często jednak wybieramy pozycję pionową ze względu na brak miejsca w lodówce. Ale czy wiesz, że gdy butelki są przechowywane pionowo, korek wysycha i w konsekwencji zmniejsza swoją objętość? Zmniejszając swoją objętość, korek nie przylega już dokładnie do butelki i następuje utlenianie wina.

Należy również zwrócić uwagę na prawidłową wilgotność, zalecane jest 50-80%. Jeśli wino będzie przechowywane w zbyt suchym pomieszczeniu, korek wyschnie i, jak wyjaśniliśmy powyżej, dojdzie do utlenienia wina. Nadmierna wilgotność może z kolei powodować pleśń.

  • Chłodziarki do wina mogą schłodzić wino do idealnej temperatury
  • To świetny sposób na przechowywanie wielu butelek wina
  • Domowe dystrybutory wina mają pojemność od 8 do ponad 100 butelek
  • Umożliwiają przechowywanie butelek wina w prawidłowej pozycji, tj. leżącej
  • Chłodziarki do wina chronią wino przed pleśnią
  • Zapewniają one również ochronę przed utlenianiem wina
  • Na rynku dostępna jest szeroka gama domowych szafek na wino z jedną strefą temperaturową - jednostrefowe szafki na wino oraz z wieloma strefami - dwustrefowe lub wielostrefowe szafki na wino
  • Dzięki oddzielnym strefom temperatury, wielostrefowe chłodziarki do wina mogą jednocześnie chłodzić kilka rodzajów wina do różnych temperatur

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem piwniczki na wino?

1. Ile rodzajów wina potrzebujesz schłodzić na raz?

W zależności od liczby różnych rodzajów wina, które chcesz serwować w swoim domu, wybierz, czy potrzebujesz wielostrefowej chłodziarki z oddzielnymi strefami temperaturowymi, które mogą być chłodzone do różnych temperatur w zależności od rodzaju wina, czy też wybierzesz jednostrefową chłodziarkę do wina przeznaczoną do 1 rodzaju wina?

2. Jaka pojemność piwniczki na wino Ci odpowiada?

Szafki na wino są dostępne w różnych rozmiarach, aby spełnić wymagania zarówno prawdziwych miłośników wina, jak i tych, którzy piją wino tylko okazjonalnie. Jesteś miłośnikiem wina? Następnie wybierz piwniczkę na wino o pojemności 100 butelek lub, jeśli pijesz wino okazjonalnie, wystarczy mniejsza domowa piwniczka na wino o pojemności 8-16 butelek.

3. Gdzie chcesz umieścić swoją piwniczkę na wino?

Istnieją 2 rodzaje szafek na wino - wbudowane lub stojące na podłodze. W obu przypadkach obowiązuje jednak zasada, że piwniczka na wino nie powinna być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Ważne jest również, aby upewnić się, że tylna część piwniczki na wino ma wystarczającą przestrzeń do odprowadzania ciepła, aby zapobiec przegrzaniu. Wreszcie, co nie mniej ważne, zastanów się nad konkretnym miejscem w domu, w którym chcesz umieścić szafkę na wino, aby zapewnić wygodne otwieranie drzwi i dobry dostęp, aby niepotrzebnie nie ryzykować rozbicia butelek wina z powodu ciasnej przestrzeni.

4. Jak powinna wyglądać piwniczka na wino?

Nasze designerskie maszyny niemieckiej firmy Klarstein oferują różnorodne materiały, które idealnie wpasują się w Twoje wnętrze. Wybierzesz stal nierdzewną, szkło czy drewno? Z praktycznego punktu widzenia, półki z drutu chromowanego są tańszą opcją, drewniane stojaki na wino mają funkcję utrzymywania optymalnej wilgotności.

Jesteś entuzjastą imprez i chcesz zadowolić swoich bliskich napojem innym niż wino? Sprawdź również naszą ofertę piwowarów domowych lub dozowników piwa .

do góry