3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Płyty indukcyjne

Płyty indukcyjne

Czy jesteś zmęczony długim oczekiwaniem na zagotowanie wody w garnku? Najlepszym rozwiązaniem są płyty indukcyjne. Rywalizację o szybsze zagotowanie 2 litrów wody pomiędzy płytami indukcyjnymi a czajnikami wyraźnie przegrywają czajniki. Jednak zaletą płyty indukcyjnej jako urządzenia domowego jest nie tylko szybkość podgrzewania wody. Chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach tego pomocnika kuchennego? Chętnie doradzimy, jak dokonać właściwego wyboru.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

W codziennym pośpiechu, stresie lub szybkim tempie życia, które prowadzimy, najczęściej zdarza się, że po prostu zapominamy o niektórych rzeczach. Wybierając płytę indukcyjną, nie musisz martwić się o to, czy wyłączyłeś wszystko po zakończeniu gotowania.

Płyty indukcyjne są wyposażone w technologię, która wykrywa, czy na płycie znajduje się garnek lub patelnia. Po usunięciu przyborów kuchennych z jego powierzchni, wyłącza się on po kilku minutach. Kolejną pozytywną cechą jest blokada bezpieczeństwa, która chroni dzieci przed niepożądanym włączeniem płyty indukcyjnej i zapobiega możliwym oparzeniom.

Na jakiej zasadzie działa płyta indukcyjna?

Ogrzewane jest tylko dno pojemnika (garnka, patelni) - jako główny generator ciepła. Cewka jest umieszczona pod powierzchnią samej płyty, która jest szklano-ceramiczna. Ciepło jest wytwarzane przez transformator zmieniający zmienny prąd elektryczny z 50 Hz do około 25 kHz, który przechodzi do cewki pod szklaną powierzchnią ceramiczną.

Zalety płyt indukcyjnych

 • Nie zużywasz dużo energii - ciepło jest generowane bezpośrednio na dnie naczynia, więc ciepło nie ucieka.
 • Łatwe czyszczenie - dzięki temu, że płyta nie ma wysokiej temperatury, jedzenie, które na nią upuścisz lub płyn, który rozlejesz, nie przypali się łatwo. Szybko i łatwo przetrzyj szklano-ceramiczną powierzchnię.
 • Prędkość gotowania - zmiany wprowadzone na panelu sterowania są natychmiast widoczne. Gdy ciepło jest zwiększane lub zmniejszane, temperatura powierzchni zmienia się natychmiast.
 • Łatwy w użyciu - panel sterowania jest bardzo intuicyjny.
 • Zapewnia bezpieczeństwo w domu - wyłączanie płyty po wyjęciu pojemnika, blokada przed dziećmi.
 • Inteligentne funkcje - Funkcja "Pauza" - zatrzymuje zwoje na kilka sekund, dzięki czemu można bez problemu wytrzeć rozlane jedzenie. Funkcja "Boil control" - praca płyty z maksymalną mocą do momentu zagotowania wody, a następnie przełączenie na wybrany tryb. "Czasomierz" i wiele innych.
 • Gotowanie w bardzo dużych garnkach - w przypadku pełnowymiarowej płyty nie stanowi to problemu.

Wady płyt indukcyjnych

 • Wyższa cena - w porównaniu do płyt gazowych lub płyt szklano-ceramicznych.
 • Konieczne jest zakupienie naczyń odpowiednich do płyt indukcyjnych - naczynia muszą mieć ferromagnetyczne dno. Jak ją rozpoznać? Albo jest oznaczony jako "indukcyjny", albo szukaj symbolu cewki na jego spodzie.
 • Ograniczenia instalacji - Nie wolno instalować panelu nad innymi urządzeniami gospodarstwa domowego. Konieczne jest również przestrzeganie powyższych wartości dotyczących zachowania odległości. Wszystkie informacje można znaleźć w instrukcjach i podręcznikach użytkownika.
 • Wpływ promieniowania elektromagnetycznego na ludzi - ale wpływ ten jest znacznie mniejszy niż korzystanie z kuchenek mikrofalowych lub telefonów komórkowych.
 • Ograniczony czas włączenia - zasadniczo płyta indukcyjna może być włączona nieprzerwanie przez trzy godziny, po czym automatycznie się wyłącza. W związku z tym płyta indukcyjna musi zostać ponownie włączona w przypadku długotrwałego gotowania.

Jak wybrać odpowiednią płytę indukcyjną?

 • Dowiedz się, jaki rozmiar płyty indukcyjnej możesz mieć w swoim domu - Płyty indukcyjne mają określone wymiary, a ponieważ są wkładane do szafek kuchennych, musisz pomyśleć o tym, które wycięcie w podstawie płyty jest odpowiednie dla Twojego domu. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, w którym masz małą kuchnię, idealnym wyborem będzie podwójna płyta indukcyjna.

 • Moc płyty indukcyjnej - aby gotować tak szybko, jak to możliwe, należy kontrolować moc. Optymalna moc wejściowa dla 4 lub więcej płyt wynosi ponad 7000 W. Dzięki trzem płytom ma moc od 3500 W do 6000 W. W przypadku dwóch płyt jest to 2500 do 3500 W.

 • Który kolor nada kuchni estetyczny wygląd? - Wybierz odpowiedni kolor. Nie musisz martwić się o materiał, ponieważ wszystkie płyty indukcyjne mają powierzchnię ceramiczną.

 • Ramka czy brak ramki? - Możesz wybrać jeden z dwóch wzorów. Aby uzyskać minimalistyczny i elegancki wygląd kuchni, wybierz bezramkową płytę grzejną. Ze względów praktycznych warto sięgnąć po płytę ramową - rozlane płyny nie przedostaną się dalej niż rama, dzięki czemu będziesz mieć ładną, czystą kuchnię.

 • Skoncentruj się na jego funkcjach - Sprawdź funkcje płyt indukcyjnych, które będą najlepiej dostosowane do Twojego komfortu i bezpieczeństwa.
do góry