3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Pralki i suszarki

Mieszkanie w małym mieszkaniu może czasami być wadą, zwłaszcza gdy chcesz umeblować swój dom i wyposażyć go w podstawowe urządzenia elektryczne. Tradycyjne urządzenia domowe mogą zajmować dużo miejsca w domu, a nie można sobie na to pozwolić w małych mieszkaniach lub akademikach.

Być może chcesz kupić pralkę do swojej łazienki, ale nie masz gdzie jej umieścić, ponieważ mogłaby przeszkadzać. W tym przypadku może to jednak nie stanowić problemu. Producenci myślą również o małych domach, dlatego oferujemy również małe pralki, które są kompaktowe, przenośne i nadają się do użytku na kempingu lub w akademiku.

Jeśli jednak kupiłeś już mini pralkę, ale przeszkadza Ci, że suszarka do ubrań zajmuje dużo miejsca w Twoim mieszkaniu, sprawdź nasze suszarki. Małe lub mini suszarki bębnowe są w tym przypadku bardzo pomocne. Aby dowiedzieć się więcej o małych pralkach i suszarkach, czytaj dalej.

Mini pralka nadaje się na kemping i do małego mieszkania

Mini pralka to doskonały wybór dla osób poszukujących bardziej kompaktowego i przystępnego cenowo rozwiązania. Te kompaktowe pralki są idealne do małych mieszkań, kawalerek, akademików, a także przyczep kempingowych i pól namiotowych.

Mini pralka z suszarką? To tutaj raczej rzadkość. Zdecydowana większość małych pralek nie posiada suszarki bębnowej.

Należy pamiętać, że te małe pralki są napełniane tylko od góry. Mini pralka z wirówką może wirować w tym samym bębnie co pranie, ale może też mieć oddzielny bęben do wirowania.

Zalety małych pralek

 • małe wymiary
 • niższa cena
 • są lekkie
 • są łatwe do przenoszenia

Wady małych pralek

 • niższa skuteczność prania
 • nie mieści wielu ubrań
 • kilka funkcji
 • są mniej wytrzymałe i bardziej kruche

Jak działają małe pralki?

Małe pralki nie mają programów dostępnych w konwencjonalnych dużych pralkach. Sterowanie jest więc bardzo proste. Niektóre rodzaje małych pralek oferują opcję prania intensywnego lub delikatnego.

Jednak inne typy są wyposażone tylko w timer do prania, w zakresie od 0 do 15 minut, a do wirowania od 0 do 15 minut.

Małe pralki nie są wyposażone w wyświetlacz ani sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu prania.

Suszarki do prania - mini/małe

Mini suszarka to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i skutecznie wysuszyć swoje ubrania, ale nie mają miejsca na pełnowymiarową suszarkę. Mini suszarki są idealne do małych mieszkań, garzonky, ponieważ można je umieścić na blacie lub w szafie. Małe suszarki zużywają mniej energii niż konwencjonalne duże suszarki, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla środowiska.

Jakie są pojemności mini suszarek bębnowych?

Jeśli chodzi o ładowność, najmniejsze suszarki bębnowe ważą zaledwie 2,5 kg. Dla porównania, oznacza to, że może pomieścić około 12 t-shirtów / 2 pary dżinsów + 2 t-shirty / lub 6 dużych ręczników.

Zalety mini suszarek bębnowych

 • oszczędzają energię
 • nadaje się do małych mieszkań, domków letniskowych, przyczep kempingowych
 • można je łatwo przenosić
 • są tańsze niż konwencjonalne suszarki bębnowe

Wady mini suszarek bębnowych

 • mają małą pojemność w porównaniu do konwencjonalnych suszarek bębnowych
 • mogą być mniej wydajne niż duże suszarki
 • są głośniejsze

Czy mała suszarka poradzi sobie ze wszystkimi rodzajami i materiałami ubrań?

Jeśli ubrania mają na metce symbol zezwalający na suszenie w suszarce bębnowej, mini suszarka bębnowa również je wysuszy. W porównaniu do konwencjonalnej suszarki bębnowej, materiał, który może wysuszyć mini suszarka nie różni się. Można w nim umieścić bawełnę, materiał syntetyczny, delikatny len i inne.

Jakie są opcje napełniania minisuszarek?

Liczba ta jest również ważna ze względu na jej lokalizację. Czy chcesz umieścić mini suszarkę na pralce, obok niej, czy zupełnie gdzie indziej? Rozważ wybór mini suszarki również ze względu na ilość miejsca.

 • Suszarka ładowana od góry - to idealny wybór, jeśli chodzi o urządzenia gospodarstwa domowego. Jeśli przestrzeń, w której umieszczona jest suszarka, nie pozwala na otwarcie drzwiczek, sięgnij po tę opcję.
 • Suszarka ładowana od przodu - to najczęściej spotykany typ suszarki. Nadaje się do umieszczenia na pralce, jeśli jest umieszczona w szafce.

do góry