3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Lodówki i zamrażarki

Lodówki i zamrażarki

Lodówki i zamrażarki są jednymi z najbardziej potrzebnych urządzeń kuchennych w domu, ponieważ to w nich umieszczamy nasze składniki, aby przetrwały jak najdłużej. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów lodówek i zamrażarek, z których każdy ma inną pojemność i charakterystykę chłodzenia. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem określić parametry i cechy, które te urządzenia muszą spełniać. Obecnie oferujemy ponad 180 różnych typów chłodziarek i zamrażarek, które są podzielone na kilka kategorii:

  • Oddzielne lodówki
  • Zamrażarki wolnostojące
  • Lodówki wielofunkcyjne
  • Minibary
  • Lodówki na wino
  • Lodówki na napoje

Autonomiczne lodówki

Autonomiczne lodówki to urządzenia elektryczne, które służą do chłodzenia żywności, dzięki czemu pozostaje ona dłużej świeża i nie psuje się. Ten typ lodówki nie ma wbudowanej zamrażarki do głębokiego mrożenia żywności. W razie potrzeby zamrażarkę można jednak zakupić osobno. Zaletą oddzielnych lodówek jest większa objętość wewnątrz urządzenia. Z drugiej strony lodówka nie ma takiej samej wydajności chłodzenia jak zamrażarka, więc nie można w niej przechowywać niektórych produktów spożywczych, takich jak mięso, przez bardzo długi czas.

Autonomiczne zamrażarki

Zamrażarki wolnostojące lub po prostu zamrażarki są przeznaczone do przechowywania głęboko zamrożonej żywności. Tego typu zamrażarki wolnostojące są szczególnie popularne w dużych rodzinach lub domach wielopokoleniowych ze względu na dużą pojemność, jaką oferują zamrażarki wolnostojące.

Rozróżniamy zamrażarki skrzyniowe i szufladowe. Zamrażarki skrzyniowe nie mają półek, które zajmowałyby miejsce. To sprawia, że ten typ zamrażarki jest idealny do przechowywania dużych ilości żywności. Zamrażarki szufladowe są mniejsze i przypominają wyglądem lodówki, a ich przeznaczeniem jest raczej sortowanie żywności na oddzielnych półkach.

Lodówki kombinowane

Chłodziarko-zamrażarka to rodzaj lodówki, która posiada zarówno komorę chłodzenia, jak i komorę zamrażania. Ten typ chłodziarko-zamrażarki jest bardzo popularny, ponieważ jest praktyczny i ma oddzielne drzwi dla każdej komory. Chłodziarko-zamrażarka jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą mieć lodówkę i zamrażarkę w jednym urządzeniu.

Minibary

Minibar to niewielka lodówka, w której można przechowywać napoje i inne przekąski. Największą zaletą minibaru jest jego kompaktowy rozmiar, który ułatwia umieszczenie go niemal wszędzie. Minibar często ma również szklane drzwiczki i stylowy wygląd, który kusi pysznymi schłodzonymi napojami. Kolejną zaletą minibaru jest to, że może on pomóc w utrzymaniu zimnych napojów bez zajmowania zbyt wiele miejsca.

Chłodziarki do wina

Piwnice na wino są niezbędne dla każdego dobrego winiarza. Smak wina zależy również od temperatury, w jakiej wino jest podawane, dlatego butelki muszą być przechowywane z precyzją. Jeśli nie masz własnej piwniczki w domu, powinieneś pomyśleć o zakupie domowej piwniczki na wino. Zaletą tego pomocnika jest jego kompaktowy rozmiar, ponieważ domowy stojak na wino nie zajmuje dużej ilości miejsca, a jego półki są przeznaczone właśnie na szklane butelki wina. Możesz wybierać spośród dwóch alternatyw - wbudowanych lodówek na wino i wolnostojących szafek na wino.

Lodówka na napoje

Lodówki na napoje są bardzo pomocne w placówkach handlowych, ale znajdują również zastosowanie jako urządzenia domowe, na przykład w letnim ogrodzie lub na tarasie. Urządzenia te służą do doskonałego chłodzenia napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Ich zaletą jest to, że większość tych lodówek ma przednie drzwi wykonane ze szkła, dzięki czemu można łatwo zobaczyć, jaki napój znajduje się w środku.

Oprócz samych lodówek i zamrażarek bardzo istotnym elementem w kuchni są piekarniki,kuchenki mikrofalowe czy płyty grzewcze. Jeśli szukasz niezawodnych i wysokiej jakości urządzeń do domu lub kuchni, trafiłeś we właściwe miejsce, możesz sprawdzić naszą pełną ofertę.

do góry