3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Grzejniki


Jakie są rodzaje grzejników?

Grzejniki są niezbędne do zapewnienia kojącego i ochronnego ciepła, szczególnie w zimnych porach roku. W niektórych pomieszczeniach i budynkach nie ma zainstalowanych na stałe systemów grzewczych lub nie zapewniają one wymaganej mocy cieplnej. W takim przypadku mobilne nagrzewnice są najlepszym rozwiązaniem, aby utrzymać ciepło i suchość w domu. Istnieją modele grzewcze do szerokiego zakresu zastosowań, które inspirują nie tylko mocą cieplną, ale także innowacyjnymi technologiami, atrakcyjnym wzornictwem i oryginalnością. Nowoczesne, mobilne grzejniki mogą skutecznie ogrzewać pomieszczenie lokalnie, tworząc ciepły przyjemny klimat.

Grzejniki mogą przenosić ciepło na różne sposoby i w zależności od nich są rozróżniane. Rozróżnia się tu grzejniki konwekcyjne, elektryczne termowentylatory i promienniki podczerwieni. Grzejniki konwekcyjne przekazują ciepło do zimnego powietrza w pomieszczeniu. Powietrze w pomieszczeniu wpływa do grzejnika, jest ogrzewane przez konwektory, przepływa w górę pomieszczenia w kierunku sufitu pomieszczenia i spływa z powrotem po przeciwległych ścianach pomieszczenia. Powoduje to ruch wyporu, który umożliwia napływ zimnego powietrza od dołu i zapewnia cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Dzięki cyrkulacji powietrza pomieszczenie nagrzewa się w krótkim czasie.

W termowentylatorze element grzejny jest zwykle wykonany z gołego drutu lub ceramiki, które są stosunkowo trwałe. Ponadto termowentylatory posiadają wentylator, który generuje przepływ powietrza za pomocą silnika. W tym przypadku powietrze w pomieszczeniu jest zasysane przez szczeliny powietrzne, ogrzewane wewnątrz termowentylatora i wypuszczane do pomieszczenia w postaci ciepłego powietrza przez wentylator.

Z drugiej strony promiennik podczerwieni nie przenosi ciepła do powietrza, ale za pomocą promieniowania cieplnego bezpośrednio do oświetlanych ciał lub obiektów, które z kolei równomiernie uwalniają pochłonięte ciepło do otoczenia. Naturalnym przykładem promieniowania cieplnego jest słońce, a tradycyjnym przykładem ogrzewania jest piec kaflowy. Promienniki podczerwieni mogą emitować ciepło lub energię grzewczą na większą odległość lub obwód i wytwarzają niewielką lub żadną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

Który system ogrzewania jest dla mnie odpowiedni?

Istnieje szeroka gama grzejników do różnych zastosowań. Każdy, kto chce kupić przenośny grzejnik, powinien wcześniej sprawdzić, do jakiego użytku i w jakim miejscu urządzenie ma ogrzewać otoczenie, przedmioty lub ludzi.

Dzięki atrakcyjnemu wzornictwu grzejniki konwektorowe nadają się również do ogrzewania nieco większych pomieszczeń i mogą ogrzać pomieszczenie bardzo szybko i skutecznie. Dla jeszcze bardziej efektywnego wykorzystania, większość urządzeń posiada timer, za pomocą którego można zaplanować okresy ogrzewania z dokładnością co do minuty. Z drugiej strony, elektryczne termowentylatory wyraźnie zyskują dzięki swojej ogromnej elastyczności użytkowania. W końcu są to najbardziej kompaktowe i najlżejsze grzejniki w ofercie. Nie wymagają instalacji i bardzo szybko ogrzewają powietrze w pomieszczeniu. Jednak hałas wentylatora i wynikający z niego przeciąg mogą być postrzegane jako nieprzyjemne. Tutaj z pomocą przychodzą promienniki podczerwieni, które są w stanie ogrzać pomieszczenie bez zbędnego hałasu i wzbijania kurzu. Są więc niezwykle atrakcyjne, szczególnie dla alergików. Ciepło promieniowania jest również uważane za korzystne dla zdrowia i przyjemne dla ludzkiego organizmu. Oprócz niezwykle nowoczesnego designu, przekonują również właściwościami ogrzewania przedmiotów, ścian i podłóg, co może przeciwdziałać powstawaniu pleśni.

Oprócz tych cech charakterystycznych dla danego gatunku, należy zwrócić uwagę na takie kryteria, jak rodzaj źródła energii, moc, rodzaj systemu grzewczego, zużycie energii i efektywność. Nie bez znaczenia, zwłaszcza w przypadku zastosowania w widocznym obszarze, jest również konstrukcja optyczna i dostosowanie do krajobrazu lub otoczenia, a także atmosfera, którą emituje grzejnik. Klarstein oferuje szeroką gamę bardzo atrakcyjnych estetycznie, nowoczesnych grzejników. Często decydujące znaczenie ma również zakres wyposażenia, a także specjalne funkcje, takie jak pilot zdalnego sterowania, oświetlenie LED, klimatyzacja, sterowanie bezszronowe lub blokada przed dziećmi.

Czy wiesz, że inteligentne ogrzewanie pozwala zaoszczędzić pieniądze?

Większość ludzi zna najważniejsze wskazówki dotyczące oszczędzania energii, jeśli chodzi o ogrzewanie: 1. dziesięć minut wietrzenia szokowego zużywa znacznie mniej energii niż okno uchylone przez cztery godziny, 2. używaj regulatorów temperatury, aby ustawić optymalną temperaturę ogrzewania, 3. optymalnie uszczelnij i zaizoluj okna. Niewiele osób wie jednak, że zaledwie jeden stopień niższej temperatury w pomieszczeniu może zaoszczędzić od 5 do 10 procent energii - a także około 200 kilogramów emisji dwutlenku węgla. Jest to korzystne dla portfela i pomaga chronić klimat.

Czy wiesz, że promienniki podczerwieni to kameleony świata ogrzewania?

Promienniki podczerwieni są prawdziwymi bohaterami, jeśli chodzi o idealne wkomponowanie się w atmosferę życia. Powodem tego jest fakt, że są one dostępne w zadziwiającej liczbie różnych wzorów. Z jednej strony mogą one rozprzestrzeniać ciepło w pomieszczeniu jako stosunkowo popularny wolnostojący, mobilny grzejnik. Z drugiej strony, obecnie dostępne są modele wykonane ze szlachetnego szkła, kamienia naturalnego, a nawet artystycznie malowane. Jeśli przyjrzeć się bliżej, niektóre lustra można nawet zdemaskować jako promienniki podczerwieni.

do góry