3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Blendery

Miksery stołowe

Blendery stołowe, wraz z robotami kuchennymi , są jednymi z najczęściej używanych narzędzi każdego dobrego kucharza lub szefa kuchni. To popularne urządzenie kuchenne ma wszechstronne zastosowania do blendowania różnych składników, od owoców, warzyw po blendowanie już przygotowanych potraw, takich jak zupy.

Tutaj znajdziesz szeroką gamę blenderów stołowych, a wybór odpowiedniego blendera może być czasami trudny. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: Do czego najczęściej będziesz używać blendera stołowego? Wszystkie parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze blendera stołowego, opierają się właśnie na tym.

Wejście zasilania miksera stołowego

Moc miksera stołowego wyrażana jest w watach, czyli wartości określającej ilość energii elektrycznej potrzebnej do działania urządzenia. Zalecana dolna granica dla blenderów stołowych to 300 W, ale jeśli chcesz miksować twardsze składniki lub potrawy, zalecamy model o większej mocy. W przeciwnym razie blendery o mniejszej mocy mogą nie być w stanie kruszyć lodu z kostkarki do lodu lub innych twardych składników. W przypadku tego typu składników zaleca się sięgnięcie po blender stołowy o mocy powyżej 900 W.

Liczba obrotów na minutę

Liczba obrotów wskazuje prędkość, z jaką ostrza obracają się w blenderze i ile razy obracają się w ciągu jednej minuty. Wartość ta informuje, jak szybko żywność jest przetwarzana w blenderze. Niektóre blendery wyższej jakości mają nawet wbudowaną funkcję, która pozwala kontrolować prędkość.

W przypadku blenderów stacjonarnych dolna granica powinna wynosić 11 000 obr. Przy tej prędkości powinieneś być w stanie zmiksować owoce - świeże lub z suszarki do owoców, warzywa i inne bardziej miękkie składniki. Jeśli chcesz pracować z twardszymi składnikami, powinieneś pomyśleć o mocniejszych blenderach stołowych, które są w stanie wykonać do ponad 20 000 obrotów na minutę.

Pojemność zbiornika

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego blendera stołowego jest pojemność pojemnika. Należy przy tym uważać, zwłaszcza w przypadku gotowania dla kilku osób, aby miska do mieszania nie była zbyt mała. Ogólnie rzecz biorąc, blendery stołowe są przeznaczone do przetwarzania dużych ilości owoców, warzyw, koktajli lub innych składników, ale jeśli zwykle gotujesz dla dużej liczby osób, przyjrzyj się uważnie rozmiarowi pojemnika blendera.

Wymiary mikserów stołowych

Przy wyborze odpowiedniego blendera stołowego ważne jest również sprawdzenie rzeczywistych wymiarów poszczególnych modeli. Ponieważ blendery stołowe są stosunkowo dużymi urządzeniami domowymi, musimy również pomyśleć o tym, gdzie będziemy ich używać w kuchni i gdzie będziemy je później przechowywać. W przypadku niewielkiej ilości miejsca do przechowywania w domu, zalecamy wybór mniejszego blendera stołowego.

Zalety blenderów stołowych do owoców, warzyw i smoothie

  • Główną zaletą blenderów stołowych jest ich wielofunkcyjność. Ten pomocnik kuchenny może miksować, mieszać lub rozdrabniać niemal każdy składnik dzięki dużej wydajności i kompatybilności z wieloma przystawkami.
  • Kolejną zaletą jest duża pojemność pojemnika na składniki, która jest również odpowiednia dla średnich rodzin z kilkoma domownikami.
  • I wreszcie, jedną z zalet blenderów stacjonarnych jest ich cena. Nawet jeśli same blendery stołowe są droższe niż inne typy, ich wielofunkcyjność to rekompensuje.

Wady mikserów stołowych

  • Jedną z wad blenderów stołowych jest ich większa waga w porównaniu do innych typów blenderów. Różnica w wadze wynika głównie z faktu, że miksery stołowe są znacznie większe, a tym samym cięższe. Z drugiej jednak strony, są one bardziej wydajne i można mieszać większą ilość składników w jednej partii.
  • Do wad możemy również zaliczyć wyższy poziom hałasu, który jest spowodowany dużą mocą podczas kruszenia i mieszania.

Blendery stołowe są idealnym pomocnikiem podczas gotowania i pieczenia smacznych potraw. Wybór modelu zależy wyłącznie od użytkownika. Oferujemy zarówno mniejsze, jak i większe blendery w różnych wersjach, aby spełnić wymagania naszych klientów.

do góry