3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Wentylatory sufitowe


Wentylator sufitowy: sprawdzony w tropikach i domowy szyk - chłodny powiew, który nie potrzebuje (stojącego) pokoju

Fakt, że wentylatory sufitowe były powszechną cechą budynków publicznych w krajach tropikalnych wkrótce po elektryfikacji, może być traktowany jako wskaźnik ich skuteczności. Największą zaletą wentylatora sufitowego są jego wymiary: Średnica łopatek do 134 cm zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. (Pozornie) największą wadą jest fakt, że wentylatora nie można "odłożyć". Jednak różnorodne projekty wykonane z różnych materiałów pozwalają teraz na wizualnie doskonałą integrację z odpowiednią atmosferą życia. Wentylator sufitowy z oświetleniem oferuje dodatkowe praktyczne korzyści. Ponadto: zimą wirnik na suficie może zdecydowanie obniżyć koszty ogrzewania. Kolejną zaletą jest cicha praca wentylatora sufitowego. W ten sposób lampa sufitowa z wentylatorem upiecze kilka pieczeni na jednym ogniu.

Jak działa wentylator sufitowy?

Wentylator sufitowy cyrkuluje ciepłe powietrze na wysokości - i wysyła je z powrotem w dół jako strumień powietrza chłodzącego. Będzie to

  • po pierwsze, unika się akumulacji ciepła pod sufitem
  • po drugie, uzyskuje się skuteczną i równomierną cyrkulację powietrza, która jest postrzegana jako przyjemna.

Jak okrągły musi być wentylator sufitowy?

W modelach z trybem "letnim i zimowym", kierunek obrotu łopatek wirnika może być odwrócony w zimie - tj. z przepływem powietrza w górę. Tworzy to ciśnienie, które powoduje przepływ ciepłego powietrza z powrotem w dół ścian pomieszczenia. Zamiast zalegać bezużytecznie pod sufitem, ciepłe powietrze powraca do zajmowanego obszaru pomieszczenia - oszczędności kosztów ogrzewania są wyraźnie wymierne. W ten sposób można również odpowiedzieć na to pytanie.

Wentylator sufitowy: cicha praca

Zazwyczaj jednak decyzja o zakupie wentylatora sufitowego podejmowana jest tuż przed latem. W końcu najszlachetniejszym zadaniem wentylatora jest zapewnienie chłodzącej bryzy. Ale równie ważne jest, aby wentylator sufitowy w sypialni zachowywał się cicho. Ze względu na rozmiar łopatek, wentylatory sufitowe nie muszą obracać się tak szybko podczas wykonywania tej usługi, ale nadal osiągają skuteczny przepływ powietrza - a jednocześnie są ciche. Prawie wszystkie modele mają trzy poziomy mocy i prawie nie osiągają wartości powyżej 50 db nawet przy "pełnej mocy". Wentylator sufitowy ze zdalnym sterowaniem jest zatem szczególnie odpowiedni do sypialni: cichy, przyjemnie chłodny i bez irytujących przeciągów.

Lampa z wentylatorem: ze światłem i dopasowanym designem do każdego stylu wnętrza

Obracające się pod sufitem łopatki potrzebują energii elektrycznej - wentylator sufitowy z lampą sprytnie wykorzystuje fakt, że przyłącze do oświetlenia pomieszczenia zwykle znajduje się już na środku sufitu. Wentylator sufitowy z oświetleniem jest zawsze wyposażony w pilota zdalnego sterowania, który zapewnia niezależne włączanie oświetlenia i wentylatora. Zainstalowane korpusy lamp są idealnie dopasowane do danego projektu. Połączenie matowego, szczotkowanego aluminium z łopatkami w kolorze srebrnym lub wykończeniem niklowym i matowym szkłem z ciepłymi okleinami drewnianymi, takimi jak orzech, wiśnia lub palisander, nadaje każdemu wentylatorowi sufitowemu z pilotem elegancki wygląd. Wentylator sufitowy o wyglądzie drewna, na przykład jasnego klonu, wygląda bardzo przytulnie, biały jest nieco niewidoczny, a czarny stanowi uderzający akcent.

Zakup wentylatora sufitowego: Co wziąć pod uwagę?

Rozważając zakup wentylatora z oświetleniem, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Rozpiętość skrzydeł wynosząca 105 cm jest wystarczająca dla pomieszczenia o powierzchni około 15 m2. W przypadku pomieszczeń o powierzchni 20 m2 zaleca się zakup wentylatora sufitowego o średnicy łopatek 132 cm. Wentylatory sufitowe nie są lekkie; w zależności od modelu ważą od 5 do 15 kg. Dlatego ważne jest wcześniejsze sprawdzenie nośności sufitów z płyt kartonowo-gipsowych. Ponadto należy zadać pytanie, czy istnieje

  • wentylator sufitowy z oświetleniem
  • lub wentylator sufitowy bez oświetlenia

powinien się stać. Lampa sufitowa z wentylatorem oferuje jeszcze jedną praktyczną zaletę. Wentylator sufitowy z oświetleniem i pilotem, cichy w działaniu, nie pozostawia nic do życzenia pod względem komfortu. Wszystkie wentylatory sufitowe Klarstein posiadają szczegółową i łatwą do zrozumienia instrukcję montażu, ale w razie wątpliwości należy skonsultować się z profesjonalistą. Potem może nadejść kolejna fala upałów - Klarstein zapewnia dobre samopoczucie.

do góry