3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Wentylatory


Świeże, chłodne powietrze w pomieszczeniu: wentylator uprzyjemnia gorące letnie dni!

Wentylator wieżowy zapewniający przyjemne temperatury w lecie

Uciążliwie gorące dni i parne noce sprawiają, że przebywanie w pomieszczeniach staje się torturą. Wentylator to rozsądny zakup, dzięki któremu można znów łatwiej oddychać. Różne wentylatory wprowadzają ruch do powietrza, tworząc w ten sposób efekt chłodzenia. Klarstein posiada w swoim asortymencie różne modele, które zapewniają odpowiednie chłodzenie każdego pomieszczenia!

Jakie są rodzaje fanów?

Z jednej strony rozróżnienie odnosi się do projektu. Dostępne są:

  • Wentylatory podłogowe
  • Wentylatory kolumnowe i wieżowe
  • Wentylatory sufitowe

Wentylatory o konstrukcji cylindrycznej znane są również jako wentylatory rurowe, kolumnowe lub wieżowe. Dostępne są również wentylatory ścienne i stołowe. Wentylator stołowy lub ścienny jest zawsze szczególnie przydatny, gdy dostępna jest mniejsza przestrzeń na podłodze.

Druga klasyfikacja jest definiowana przez technikę działania wentylatorów.

Jakie są rodzaje fanów?

  • W wentylatorze stojącym lub podłogowym, obrotowe łopatki są zamontowane w obudowie kratki. Po włączeniu urządzenia łopatki obracają się, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza. Temperatura w pomieszczeniu obiektywnie pozostaje taka sama, ale powietrze jest o kilka stopni chłodniejsze ze względu na ruch. Nie ma już uczucia dusznego, ciężkiego powietrza w pomieszczeniu.
  • Z drugiej strony, w przypadku wentylatora wieżowego lub kolumnowego powietrze w pomieszczeniu jest zasysane z tyłu i wydmuchiwane z przodu. W niektórych modelach możliwych jest kilka funkcji, na przykład "normalny", "naturalny" lub "uśpienie". Pozwala to stworzyć indywidualny, świeży powiew. Powietrze wypływa na dużym obszarze, a nawet szerzej w jednostce z przełączaną funkcją oscylatora. Ponadto taki wentylator jest cichy.
  • Wentylator odśrodkowy wygląda jak bęben. Powietrze jest zasysane przez oś silnika i wydmuchiwane z przesunięciem o 90°. Działanie wentylatora odśrodkowego jest bardzo dobre, zwłaszcza w porównaniu z wentylatorami konwencjonalnymi. Urządzenie pracuje cicho, ale zajmuje więcej miejsca.
Wentylator stojący w kolorze białym.

Wentylator z pilotem jest szczególnie praktyczny i wygodny, ponieważ można nim sterować z wygodnego miejsca przy biurku lub kanapie. Wentylatory z pilotem dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Ponadto dostępny jest również wentylator z oświetleniem, który zapewnia wyjątkowy komfort jako wentylator sufitowy z pilotem zdalnego sterowania.

Wentylator ze sterowaniem za pomocą aplikacji

W naszym sklepie znajdziesz również nasze wentylatory ze sterowaniem za pomocą aplikacji. Oznacza to, że wentylatorami tymi można sterować za pośrednictwem połączenia WiFi i naszej aplikacji Klarstein App. Wentylatory te są oznaczone symbolem "Smart" w nazwie produktu. Teraz można je regulować tak efektywnie, jak to możliwe za pomocą smartfona. Tam, na przykład, można wybierać między różnymi mocami, od silnego do delikatnego wiatru, wszystko jest możliwe. Różne tryby, takie jak tryb naturalny (ruchy powietrza inspirowane naturą) lub wyjątkowo cichy tryb uśpienia, można również wygodnie ustawić za pomocą smartfona (również z timerem).
Sterowanie za pomocą dotykowego panelu sterowania lub pilota zdalnego sterowania jest oczywiście nadal możliwe w przypadku tych urządzeń. Details zu den Features und möglichen Einstellungen findest du auf der jeweiligen Produktseite.

Zakup wentylatora - co jest ważne?

wentylator sufitowy 2 w 1 z oświetleniem.

Zasadniczo wszystkie typy jednostek zapewniają dobry efekt chłodzenia. Wentylatory wieżowe mają niewielką powierzchnię, a efekt chłodzenia jest bardzo przekonujący i przynosi korzyści nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach. Po równomiernym wypływie powietrza w pomieszczeniu utrzymywana jest spokojna atmosfera. Wizualnie, wentylatory kolumnowe idealnie pasują do przejrzystego, biznesowego otoczenia. Taki model jest również właściwym wyborem, jeśli preferujesz nowoczesny, ale stonowany design.

Z drugiej strony klasyczny wentylator pojawia się z "retro szykiem", który wygląda bardzo dobrze w wielu domach. Efekt jest również dobry, ale bardziej czuć trzepot skrzydeł. Ogólnie można jednak powiedzieć, że:

  • Do stałego użytku w sypialni najlepiej nadaje się wentylator sufitowy z jego trybem pracy i cichą pracą.
  • Do stałego użytku w różnych pomieszczeniach najlepszym wyborem jest wentylator wieżowy lub wentylator stojący .

Najważniejsze cechy wentylatorów w skrócie:

Wentylator wieżowy Wentylator stojący Wentylator sufitowy
Jak to działa? Powietrze w pomieszczeniu jest zasysane z tyłu i wydmuchiwane z przodu. Obracające się łopatki w obudowie kratowej zapewniają świeży ciąg powietrza. Ciepłe powietrze jest recyrkulowane na wysokości i uwalniane z powrotem w dół jako strumień chłodnego powietrza.
Zużycie energii 40 do 60 W 50 do 75 W 45 do 80 W
Cechy Różne tryby pracy, zdalne sterowanie, dostępne również z aplikacją Różne tryby pracy, zdalne sterowanie, funkcja oscylacji poziomej Verschiedene Betriebsmodi, Fernbedienung, auch 2-in-1 mit Lampe verfügbar.

W sklepie internetowym Klarstein znajdziesz szeroki wybór - niezależnie od tego, czy szukasz wentylatora rurowego, wentylatora promieniowego, wentylatora ściennego czy wentylatora ze zdalnym sterowaniem, tutaj znajdziesz wentylatory na każdy gust. Oczywiście wszystkie urządzenia oferują dobrze przemyślaną technologię i staranną jakość wykonania. Klarstein oferuje również bezpłatną dostawę i 60-dniową politykę zwrotów. W przypadku dalszych pytań oferujemy dalszą pomoc na naszej stronie pomocy .

Zakup wentylatora zapewnia bezpieczeństwo. Przy okazji: Klarstein posiada w swoim asortymencie również wentylatory sufitowe z oświetleniem, które również zapewniają przyjemną temperaturę i dobre samopoczucie!

Ponadto wentylator można znaleźć w teście z innymi klimatyzatorami na naszej stronie z przewodnikiem po klimatyzatorach

FAQ

Wie viel Strom verbraucht ein Ventilator?

Wentylatory zużywają średnio około 50-100 watów. Mniejsze wentylatory stołowe mają nawet tylko około 30 watów. Oznacza to, że wentylatory mają najniższe zużycie energii w porównaniu do innych urządzeń klimatyzacyjnych, takich jak chłodnica powietrza lub klimatyzator.

Was ist der Unterschied zwischen Ventilator und Klimaanlage?

Wentylator zapewnia przepływ powietrza poprzez cyrkulację powietrza, co jest odczuwane jako chłodzenie skóry. Z drugiej strony, klimatyzator faktycznie obniża temperaturę w pomieszczeniu, zasysając ciepłe powietrze, schładzając je za pomocą czynnika chłodniczego, a następnie uwalniając je w postaci chłodnego powietrza. Ale klimatyzatory są również droższe w zakupie i zużywają energię elektryczną.

Czy od wentylatora można się zarazić?

Jeśli stale przebywasz w przeciągu, w przepływie powietrza spowodowanym przez wentylator, ryzykujesz letnim przeziębieniem. Dlatego nie zaleca się używania wentylatora w trybie ciągłym lub wystawiania go na stałe na bezpośredni przepływ powietrza. Cząsteczki pyłków lub kurzu mogą również unosić się w powietrzu i powodować problemy u alergików.

Gdzie w pomieszczeniu najlepiej umieścić wentylator?

Zadaniem wentylatora jest wentylacja pomieszczenia. W tym celu lotnik potrzebuje świeżego powietrza. Jeśli temperatura na zewnątrz jest nadal wystarczająco niska, sensowne jest umieszczenie wentylatora przy otwartym oknie, ponieważ pozwala to na cyrkulację świeżego powietrza z zewnątrz. Jeśli jednak temperatura na zewnątrz jest już zbyt wysoka, wentylator można umieścić w przejściu do pomieszczenia, które nie jest obecnie używane, zapewniając w ten sposób wymianę powietrza. W tym celu najlepiej jest umieścić wentylator tyłem do otwartych drzwi.
do góry