3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Grzejniki konwektorowe


Wydajne ogrzewanie dużych pomieszczeń za pomocą ogrzewania konwektorowego

Grzejnik konwektorowy to grzejnik elektryczny, który wyzwala prąd konwekcyjny. Przepływ ten tworzy cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, która szczególnie dobrze rozprowadza ciepło. Rezultatem jest przyjemna atmosfera z równomiernym rozkładem temperatury w pomieszczeniu. Klarstein oferuje szeroką gamę grzejników konwektorowych.

Funkcjonalność grzejnika konwektorowego

Grzejnik konwekcyjny można łatwo rozpoznać po jego płaskiej konstrukcji. Powierzchnia jest poprzecinana spiralami grzewczymi. Równomiernie ogrzewają powierzchnię. Powietrze przed nagrzewnicą ogrzewa się i unosi. Na suficie przepływa do najzimniejszego punktu i opada z powrotem na podłogę. Podążające powietrze wypycha zimny strumień z powrotem do chłodnicy. Tam znów się rozgrzewa. Cykl zaczyna się od nowa. Z każdym obiegiem w pomieszczeniu robi się coraz cieplej. Ten tryb pracy sprawia również, że ogrzewanie konwektorowe dobrze nadaje się do zadań suszenia. W ten sposób można szybko i trwale wysuszyć wilgotne pranie, poduszki lub koce.

Metody budowy ogrzewania konwektorowego

Klarstein oferuje grzejniki konwektorowe w trzech wersjach:

  • Konwektor ścienny
  • Konwektor wolnostojący
  • Wolnostojący konwektor na kółkach

Konwektory ścienne są zawieszane na ścianie pomieszczenia. Są tam umieszczone bezpiecznie i stabilnie. Bezpośrednia bliskość ściany pomieszczenia jest idealna do wyzwalania prądu konwekcyjnego. Dlatego też konwektory ścienne doskonale nadają się do osuszania wilgoci powierzchniowej w ścianach. Świeżo pomalowane, otynkowane lub wytapetowane ściany szybko stają się przytulne i suche.

Konwektor wolnostojący to niewielkie urządzenie, które można ustawić w sposób oszczędzający miejsce. Doskonale sprawdza się jako urządzenie awaryjne w przypadku awarii ogrzewania w nocy. Idealnie nadaje się również do małych pomieszczeń.

Wolnostojący konwektor na kółkach można łatwo umieścić w pomieszczeniu pomimo jego rozmiarów. Nadaje się do większych pomieszczeń i szybko zapewnia w nich przyjemne ciepło.

Ogrzewanie konwekcyjne Zużycie energii

Zużycie energii przez grzejnik konwektorowy jest stosunkowo wysokie. To urządzenie jest nadal grzejnikiem elektrycznym. Jego stosunek kosztów do wydajności nie może być zatem porównywany z konwencjonalnymi formami ogrzewania, takimi jak olej, gaz lub pelety. Konwektor grzewczy jest jednak jednym z najbardziej ekonomicznych wariantów ogrzewania elektrycznego. Idealnie nadają się do wydajnego ogrzewania dużych pomieszczeń. Ponieważ coraz więcej gospodarstw domowych posiada alternatywne źródło energii w postaci paneli słonecznych, konwektor grzewczy jest dobrą alternatywą dla pochłaniania szczytów ciepła. Dlatego też nadają się one do stałego montażu.

Ogrzewanie konwekcyjne Zalety i wady

Konwektor grzewczy ma następujące zalety Są one równoważone przez następujące wady
korzystna cena zakupu nieporęczna konstrukcja dla dużych urządzeń
prawie nie wymaga konserwacji wysoki pobór mocy
prosta technologia kable urządzeń mobilnych stwarzają ryzyko potknięcia
bezpieczne wytwarzanie ciepła

Grzejnik konwekcyjny czy promiennik podczerwieni?

Promienniki podczerwieni to grzejniki elektryczne, które zapewniają bezpieczne promieniowanie punktowe. To odróżnia je od konwencjonalnych palników elektrycznych. Mogą być one dość niebezpieczne ze względu na świecące na czerwono elementy grzewcze. Promienniki podczerwieni są jednak bardziej odpowiednie do bezpośredniego oświetlania i ogrzewania niewielkich powierzchni. Są idealne dla zwierząt domowych lub do miejsc pracy. Jednak konwektor grzewczy jest przeznaczony do równomiernego ogrzewania pomieszczenia. Kwestia wyboru źródła ogrzewania zależy zatem zawsze od zastosowania.

Kup ogrzewanie konwektorowe

Klarstein bietet Heizkonvektoren in großer Auswahl an. Za produkty można zapłacić bezpośrednim przelewem bankowym, Paypalem lub kartą Visa. Po otrzymaniu zamówienia, grzejniki docierają do klienta w ciągu kilku dni.

Dodatkową pomoc przy zakupie grzejnika zapewnia przewodnik po grzejnikach elektrycznych Klarstein .

do góry