3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Modny Dutch Oven firmy Klarstein

Gdy tylko zaświeci słońce, ludzie są przyciągani do ogrodu. To idealny czas dla miłośników grillowania. Oprócz klasycznego grilla gazowego lub węglowego, super żaroodporny piekarnik Dutch Oven jest doskonałą opcją do przygotowywania potraw. Dzięki temu wysokiej jakości i wytrzymałemu naczyniu Dutch Oven lub żeliwnemu garnkowi możesz piec, piec, dusić, gotować na wolnym ogniu lub przygotowywać różnorodne potrawy, a nawet korzystać z górnej i dolnej grzałki.

Wytrzymały i solidny żeliwny garnek jest uważany za niemal niezniszczalny dzięki doskonałym właściwościom materiału i pierwszorzędnemu wykonaniu. Możesz kupić żeliwny piekarnik Dutch Oven i używać go na wiele różnych sposobów:

  • Grill
  • Garnek ognisty
  • Dutch Oven Feuerstelle
  • Piekarnik i kuchenka

Egal ob Rösten, Schmoren oder Backen, fast alle Gerichte lassen sich damit zubereiten, wie Suppen, Eintöpfe, Gulasch, Pulled Pork, Braten, Brote und Kuchen. Ciepło jest bardzo dobrze magazynowane w garnku. Główną różnicą w stosunku do kuchenki jest to, że ma ona bezpośredni kontakt ze źródłem ciepła, na przykład węglem. Der Topf besteht aus:

  • Topf + Deckel
  • Füße
  • Uchwyty

Dzięki nóżkom tego holenderskiego piekarnika lub żeliwnego garnka można łatwo umieścić grubościenny, wyjątkowo odporny na ciepło i przewodzący ciepło garnek bezpośrednio na węglach lub zawiesić go nad kominkiem za pomocą uchwytu. Jest łatwy w użyciu: wystarczy dodać odrobinę wody do marynowanego lub przyprawionego jedzenia, a następnie wrzucić je do żarzących się węgli. Szczególną cechą żeliwnej pokrywy jest podniesiona zewnętrzna krawędź, na której można umieścić brykiety lub węgiel, aby wytworzyć zarówno dolne, jak i górne ciepło. Jest to szczególnie praktyczne, jeśli chcesz dusić lub piec w naczyniu żaroodpornym. Ponadto obręcz zapobiega kapaniu węgla drzewnego na jedzenie. Jedzenie jest przyrządzane delikatnie i perfekcyjnie. Pamiętaj tylko, aby nie podnosić pokrywy zbyt często podczas gotowania.

Różne rodzaje pieców holenderskich lub garnków ognistych

Odkryj duży wybór garnków na ognisko w naszym sklepie internetowym. Wiele modeli jest wyposażonych w nóżki i uchwyt. Wymiary są również różne, np:

  • 4 litry: od 2 do 4 osób
  • 5,7 litra: od 4 do 6 osób
  • Dutch Oven 9 Liter: 10 und mehr Personen

Zestaw Dutch Oven jest bardzo popularny i składa się z różnych elementów, takich jak garnek z uchwytem, patelnia, garnek do gotowania, brytfanna, podstawka pod garnek i podnośnik pokrywki. Podnośnik pokrywy jest zwykle dostarczany z zestawem, dzięki czemu można łatwo podnieść pokrywę.

Ważne funkcje Dutch Oven i garnków żeliwnych

Zarówno płytkie, jak i głębokie garnki doskonale nadają się do potraw o wysokiej temperaturze, podczas gdy głębsze garnki są idealne do potraw o niskiej temperaturze gotowania. Dzięki różnym rozmiarom, w naszym szerokim asortymencie każdy znajdzie odpowiednie palenisko dla siebie. Wolisz garnek z dnem czy bez dna? Te ostatnie mogą być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Mit dem Henkel kannst du den Dutch Topf auch über ein offenes Feuer hängen. A jeśli pokrywa ma nóżki, można ją po prostu położyć na żarze, aby użyć jej jako patelni.

Zalety zakupu piekarnika holenderskiego

Kupując piekarnik holenderski lub garnek żeliwny na Klarstein, należy wziąć pod uwagę cały szereg korzyści, takich jak różne rozmiary i modele, których można używać na otwartym kominku, na grillu czajnikowym lub na grillu gazowym.

Do czyszczenia zestawu Dutch Oven wystarczy gorąca woda i niemetalowa szpatułka, aby usunąć przypalone resztki jedzenia. Po wyczyszczeniu zaleca się natarcie garnka niewielką ilością oleju (np. oleju słonecznikowego o temperaturze dymienia powyżej 200 °C). Pod żadnym pozorem nie należy używać mydła ani detergentów na żeliwnych garnkach. Środki te uszkodziłyby warstwę ochronną patyny i pozostawiłyby posmak w metalu, który spowodowałby jego ponowne przypalenie.

Zainspiruj się innowacyjnym wzornictwem naszych kuchenek holenderskich, garnków żeliwnych i garnków do gotowania na ogniu, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów i oferują długoterminową wartość dodaną do zakupu. Ponadto oferujemy dwuletnią gwarancję na wszystkie produkty Klarstein i bezpłatne zwroty w ciągu pierwszych 60 dni.

Dutch Oven - najczęściej zadawane pytania

Jak działa piekarnik holenderski?

Garnek jest dość ciężki i solidny. Wykonany jest z żeliwa i zazwyczaj wyposażony w garnek, pokrywkę, nóżki i uchwyt do przenoszenia. Ten solidny żeliwny garnek jest idealny do różnych metod gotowania, takich jak duszenie, pieczenie, pieczenie i smażenie potraw, takich jak szarpana wieprzowina, gulasz, żeberka, chilli con carne lub makaron. Aby uczynić gotowanie jeszcze lepszym, warto zaopatrzyć się w kilka praktycznych akcesoriów. Deshalb kannst du auch ein Dutch Oven-Set kaufen.

Z czego wykonany jest garnek?

Ten solidny żeliwny zestaw do gotowania składa się z garnka i pokrywki z małymi nóżkami na dnie, które umożliwiają umieszczenie garnka bezpośrednio na węglach lub zawieszenie go nad płomieniami za pomocą uchwytu. Dzięki kopulastej pokrywie można również ułożyć kilka węgli, aby uzyskać idealne ciepło na górze i na dole.

Was ist besonders am Gusseisen?

Dzięki grubości materiału, garnek holenderski utrzymuje ciepło przez dłuższy czas. Dlatego doskonale nadaje się do przygotowywania gulaszu. Żeliwo potrzebuje czasu, aby utrzymać temperaturę w pomieszczeniu, ale utrzymuje ją przez długi czas. Nawet gdy płomień zgaśnie, wciąż pozostaje mnóstwo ciepła i energii.

do góry