3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Małe AGD

Urządzenia kuchenne

Urządzenia kuchenne są istotną częścią każdego dobrego domu. Te pomocniki mogą znacznie ułatwić pracę w kuchni i odciążyć od żmudnego ręcznego mieszania lub siekania. Oprócz ich praktycznego zastosowania do gotowania, pieczenia, mieszania lub tarcia, urządzenia kuchenne są również elementami wystroju, które dopracowują ogólny wygląd kuchni.

Niektóre z najpopularniejszych pomocników kuchennych obejmują roboty kuchenne, blendery, frytkownice lub ekspresy do kawy. Nasze wysokiej jakości urządzenia kuchenne Klarstein można kupować pojedynczo lub w zestawach.

Jak prawidłowo wybrać urządzenia kuchenne?

Jeszcze przed zakupem urządzeń do kuchni ważny jest sam wybór. Ponieważ urządzenia kuchenne będą z nami przez wiele lat, ważne jest, aby dokładnie przeanalizować, jaki typ należy kupić, aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto. Istnieje kilka kluczowych punktów, o których należy zawsze pamiętać:

  • Do czego będą używane urządzenia kuchenne?

  • Jakie wymiary pasują do Twojej kuchni?

  • Wolisz urządzenia do zabudowy czy wolnostojące?

  • W jakiej cenie chcesz się zmieścić?

Korzystanie z urządzeń kuchennych

Pierwszym kluczowym krokiem jest jasne określenie przeznaczenia samych urządzeń kuchennych. Nie musimy kupować akcesoriów, które będą się tylko kurzyć. Na przykład, jeśli w domu nie przygotowuje się kawy ani herbaty, czajnik nie miałby praktycznego zastosowania w Twoim domu. W takim przypadku najlepiej byłoby potrzebować tylko garnka i płyty grzewczej do podgrzewania wody od czasu do czasu.

Z drugiej strony, jeśli lubisz spędzać czas w kuchni, możesz być zainteresowany naszą sekcją fun cooking, gdzie znajdziesz wiele przydatnych akcesoriów do kuchni i sprawisz, że gotowanie będzie jeszcze przyjemniejsze niż dotychczas.

Rozmiar Twojej kuchni

Kolejną ważną kwestią jest powierzchnia kuchni. Ponieważ niektóre urządzenia kuchenne, takie jak lodówki lub piekarniki zajmują sporo przestrzeni użytkowej, przed zakupem należy dobrze zmierzyć wymiary kuchni, a następnie rozsądnie podzielić urządzenia w kuchni, aby wszystko pasowało do siebie i było wystarczająco dużo miejsca do poruszania się.

Najlepszym rozwiązaniem jest narysowanie planu kuchni i zaznaczenie na nim każdego głównego urządzenia. To samo dotyczy mniejszych urządzeń kuchennych, takich jak kostkarki do lodu lub różne akcesoria kuchenne. Należy również znaleźć odpowiednie miejsce dla tego typu urządzeń, aby nie przeszkadzały podczas gotowania.

Czy lepsze są urządzenia kuchenne do zabudowy czy wolnostojące?

Urządzenia do zabudowy stają się coraz bardziej popularne i zyskują na popularności w nowoczesnych kuchniach. Dominującą zaletą urządzeń do zabudowy jest to, że tworzą one harmonijny i jednolity wygląd w całej kuchni, ponieważ urządzenia są ukryte w szafkach kuchennych. Wadą jest to, że ich instalacja lub wymiana może być bardzo trudna i w większości przypadków trzeba w tym celu wezwać profesjonalistę.

Urządzenia wolnostojące mają kilka zalet, które sprawiają, że są doskonałym wyborem dla Twojego domu. Ich instalacja jest prosta i można ją łatwo przeprowadzić samodzielnie. Jeśli urządzenie się zepsuje, jest łatwo dostępne, można je naprawić lub wymienić i zwykle nie ma potrzeby wzywania profesjonalisty. Główną wadą urządzeń wolnostojących jest jednak ich rozmiar.

Są one większe niż modele do zabudowy i mogą być trudne do dostosowania do stylu kuchni. Na przykład, jeśli masz kuchnię w stylu retro, musisz wybrać lodówkę kombinowaną , która nie będzie rozpraszać w przestrzeni, ale będzie do niej pasować.

Cena urządzenia kuchennego

Ostatnim, ale wciąż ważnym parametrem w procesie wyboru jest rzeczywista cena, jaką chcesz zainwestować w urządzenie kuchenne. W przypadku, gdy nie masz wysokiego budżetu na niektóre urządzenia kuchenne, najlepszym rozwiązaniem jest wybranie takiego, który będzie miał najlepszy stosunek jakości do ceny i zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby.

do góry