3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Mini lodowki

Mini lodówki i minibary

Minilodówka lub minibar to świetny pomocnik do przechowywania i chłodzenia różnych napojów w puszkach, szklanych lub plastikowych butelkach. W przeszłości takie małe lodówki były częścią pokoi w drogich hotelach, zwłaszcza w Ameryce, ale dziś są powszechną praktyką. Nawet takie minibary stały się popularnymi urządzeniami domowymi.

Najczęściej tego typu małe lodówki można znaleźć w różnych barach, restauracjach czy centrach sportowych. Są one najczęściej używane do przechowywania różnych słodkich napojów, piwa lub napojów energetycznych. Jednak taki minibar znajdzie swoje zastosowanie również w domu, na przykład na tarasie, przy basenie czy gdzieś na podwórku, aby nie trzeba było chodzić po napój do lodówki, która znajduje się wewnątrz domu.

Niektóre minilodówki mają nawet zamrażarkę. Alternatywą dla takich minibarów mogą być na przykład także szafki na wino lub większe lodówki na napoje.

Główne zalety minilodówek i minibarów

 • Kompaktowy rozmiar - większość minibarów lub lodówek nie przekracza 90 litrów pojemności.
 • Niższe zużycie energii elektrycznej niż w przypadku konwencjonalnych lodówek na napoje.
 • Stosunkowo niska cena - mini lodówki na napoje nie są drogie. Tutaj znajdziesz najtańsze od 119 €.
 • Stylowe wzornictwo - Minibary nie tylko służą jako miejsce do chłodzenia piwa lub napojów, ale mogą również stanowić wykończenie ogólnego wystroju przestrzeni, w której są przechowywane.
 • Przezroczyste drzwi - Niektóre typy mini lodówek mają szklane drzwi, przez które można szybko zobaczyć, jakie napoje lub piwa znajdują się w środku.

Jak wybrać minibar?

Przed wyborem minilodówki lub minibaru z napojami należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów:

 • Szukasz wbudowanego lub wolnostojącego minibaru?
 • Jaka pojemność minilodówki będzie odpowiadać Twoim potrzebom?
 • Jaki rozmiar minibaru zmieści się w Twojej przestrzeni?
 • Który typ drzwi będzie pasował do lokalizacji minibaru?

Wbudowane lub wolnostojące minibary

Pierwsze pytanie, na które należy odpowiedzieć przed wyborem minibaru, dotyczy jego rodzaju: czy ma to być urządzenie wbudowane czy wolnostojące?

 • Wbudowane minibary mają tę zaletę, że nie zajmują dużo miejsca, ponieważ są częścią przestrzeni, w której je przechowujemy. Wadą tych rozwiązań jest to, że są one bardziej wymagające w przypadku awarii. W takim przypadku należałoby zdemontować wszystkie inne rzeczy znajdujące się w pobliżu, aby móc wyciągnąć minilodówkę z tego miejsca.

 • Z drugiej strony, wolnostojące minibary zajmują więcej miejsca, ale można je łatwo obsługiwać bez większych komplikacji, a także przenieść w inne miejsce w dowolnym momencie.

Objętość mini lodówki na napoje

Następnie ważna jest pojemność minilodówki. W tym miejscu należy zastanowić się, jak często i dla ilu osób będzie służyć mini lodówka. W przypadku, gdy będzie ona zlokalizowana np. na tarasie domu i będzie przeznaczona tylko do okazjonalnego użytku, w zupełności wystarczy mini lodówka o pojemności 20-30 litrów. W przypadku większej liczby osób, na przykład na spotkanie z przyjaciółmi przy piwie z browaru domowego, lepiej jest zaopatrzyć się w lodówkę o pojemności co najmniej 50 litrów.

Wymiary

Jeśli planujesz zakup lodówki barowej, koniecznie sprawdź wymiary na liście parametrów. Zmierz przestrzeń, w której chcesz ją umieścić i dodaj co najmniej 2 centymetry do wymiarów docelowej przestrzeni, aby nie skończyć z lodówką ściśniętą zbyt ciasno z innymi akcesoriami. Zapewnia to po prostu idealne dopasowanie i wygodę użytkowania.

Typ drzwi

Ostatnią pozycją na liście jest konstrukcja drzwi. Możesz wybrać jedną z dwóch opcji, a mianowicie, czy drzwi będą przezroczyste (szklane) czy nieprzezroczyste. W tym miejscu należy zastanowić się, do czego ma być używana minilodówka. Jeśli chcesz używać go do celów komercyjnych, zalecamy sięgnięcie po szklane drzwi, aby klienci zawsze wiedzieli, co jest w środku. Do użytku domowego można wybrać preferowaną opcję.

do góry