3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Kominki elektryczne


Kominek elektryczny: przytulne ciepło dla Twojego domu

Jeśli chcesz mieć otwarty kominek lub piec, ale nie masz w domu przyłącza kominowego, kominek elektryczny jest rozsądną alternatywą. Kominek elektryczny wygląda dekoracyjnie i oferuje dobrą wydajność grzewczą. Do uruchomienia wymagane jest jedynie podłączenie zasilania. Instalacja jest możliwa w każdym pomieszczeniu.

Kominek elektryczny oferuje również estetyczny wygląd, który przypomina tradycyjny ogień i zwiększa komfort, bez komina, kurzu i popiołu. Ponadto, zwodniczo prawdziwy płomień daje wrażenie, że w kominku pali się drewno. Na stronie Klarstein można dowiedzieć się więcej o jego funkcjach - niezależnie od tego, czy szukasz kominka ściennego , wolnostojącego kominka elektrycznego, kominka do zabudowy, kominka narożnego czy elektrycznego kominka grzewczego.

Który kominek elektryczny jest dla mnie odpowiedni?

Kominki elektryczne są dostępne w wielu wariantach. Wybór obejmuje zarówno kominki elektryczne o nowoczesnym designie, jak i modele o tradycyjnym wzornictwie. Na przykład kominek elektryczny w kolorze białym wygląda bardzo ładnie i harmonijnie wtapia się w atmosferę. Panele boczne i górna półka mogą być proste i gładkie, ale popularne są również wyszukane dekoracje i rzeźbienia. Ponadto można kupić kominek elektryczny z dekorem drewna, kamienia lub kafli. Ci, którzy preferują wygląd pieca opalanego drewnem, również znajdą wiele modeli pasujących do ich własnego stylu życia.

ICzy kominek elektryczny nadaje się do salonu?

Kominki elektryczne zawsze przyciągają wzrok, więc ich lokalizacja powinna być wybrana celowo. Kominek elektryczny można umieścić na ścianie, dostępne są również modele wiszące lub wolnostojące. Jeśli chcesz na przykład kupić kominek elektryczny w kolorze białym, w ofercie Klarstein znajdziesz liczne kominki, dekory, rozmiary i różne warianty instalacji. Oczywiście Klarstein oferuje również różne przedziały cenowe. W ten sposób można znaleźć odpowiedni kominek elektryczny na każdą kieszeń.

  • Kominki ścienne można zawiesić na ścianie jak obraz i są idealnym rozwiązaniem, gdy przestrzeń jest na wagę złota, a jednocześnie chcesz dodać atrakcyjny element dekoracyjny do swojego salonu.

  • Wolnostojące kominki elektryczne są doskonałym źródłem ciepła i dlatego nadają się do każdego pomieszczenia w domu. Niezależnie od tego, czy chcesz ogrzać swój salon, czy utrzymać chłód w sypialni, wolnostojący kominek jest skuteczny i wydajny.


Ważne cechy elektrycznego kominka grzewczego

Sercem kominka elektrycznego lub elektrycznego kominka grzewczego jest element odpowiedzialny za efekt grzewczy i efekt wizualny. Zasadniczo każdy model może być obsługiwany z lub bez zasilania grzewczego. Jeśli liczy się tylko efekt wizualny kominka, ogrzewanie po prostu pozostaje wyłączone. W chłodniejsze dni jest jednak bardzo przyjemnie, gdy kominek roztacza ciepło. Przy mocy do 2000 watów, kominek jest w stanie ogrzać pomieszczenia o powierzchni od 20 do 25 metrów kwadratowych. Zwłaszcza w okresie przejściowym, gdy centralne ogrzewanie nie działa, kominki elektryczne sprawdzają się dobrze.

Nowoczesny piec w kolorze białym

Niektóre białe kominki oferują zaawansowane funkcje ze względu na bezpieczeństwo, łatwość obsługi lub inne walory estetyczne. Jedną z tych funkcji jest na przykład timer, który może być używany do ustawiania automatycznego włączania i wyłączania urządzenia, dzięki czemu można zaprogramować jego działanie zgodnie z własnymi życzeniami.

Ponadto urządzenia te mogą oferować wiele efektów wizualnych, takich jak efekty świetlne i kolorowe diody LED, a także zintegrowane elementy, które sprawiają, że wyglądają jak tradycyjne kominki - na przykład uwalniając parę wodną, aby naśladować dym wytwarzany przez spalanie drewna. Kolejnym elementem, który sprawia, że kominki elektryczne są niezwykle praktyczne w użyciu, jest pilot zdalnego sterowania, który umożliwia zdalną regulację ustawień urządzenia, dzięki czemu można cieszyć się ciepłem i obsługiwać urządzenie z wygodnej sofy.

Kominek elektryczny z pozornie prawdziwym płomieniem

Z technicznego punktu widzenia istnieje kilka wariantów. Nowoczesny kominek elektryczny z parą oferuje dobrą wydajność grzewczą i zachwyca realistycznym obrazem płomieni. Aktualna technologia LED zapewnia uzyskanie wyglądu prawdziwego ognia. W połączeniu z ciepłem emitowanym przez kominek elektryczny, w pomieszczeniu powstaje bardzo przytulna atmosfera.

Niektóre kominki elektryczne są wyposażone w pilota zdalnego sterowania, dzięki czemu można je włączyć z wygodnej kanapy. Niezależnie od tego, czy chcesz tylko efektu płomienia czy funkcji ogrzewania w tym samym czasie, w każdym przypadku czarny lub elektryczny kominek w kolorze białym, nowoczesny lub klasyczny, jest wzbogaceniem domu!

Zakup kominka elektrycznego od Klarstein: zalety

Kominek elektryczny nie wymaga konserwacji. Podczas gdy konwencjonalny kominek musi być zasilany drewnem, wystarczy włączyć kominek elektryczny z ogrzewaniem. Nie ma też potrzeby żmudnego czyszczenia. Ponadto kominki elektryczne są bardzo bezpieczne, nie ma ryzyka pożaru w dowolnym momencie. Więcej informacji na temat kominków elektrycznych można również znaleźć w przewodniku po grzejnikach elektrycznych firmy Klarstein.

Klarstein oferuje kominki elektryczne wszelkiego rodzaju i na każdy gust. Jeśli chcesz nadać swojemu domowi urok angielskiego wiejskiego domu lub szwajcarskiej chatki, kominek elektryczny może stworzyć fascynujący efekt! Kup kominek elektryczny już teraz i ciesz się przyjemnym ciepłem i pięknymi płomieniami już po krótkim czasie - oczywiście dzięki kominkom elektrycznym od Klarstein!

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kominków elektrycznych i ogrzewania elektrycznego

Ile energii elektrycznej zużywa kominek elektryczny?

Kominki elektryczne zużywają mniej więcej tyle samo energii elektrycznej, co konwencjonalne termowentylatory. Średnio kominek elektryczny grzeje z mocą około 1000 do 2000 watów, w zależności od modelu, co odpowiada 1 kWh do 2 kWh. Przy średniej cenie energii elektrycznej wynoszącej 0,36 euro za kWh, koszty energii elektrycznej wynoszą od 0,36 do 0,53 euro za godzinę (stan na październik 2022 r.).

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie kominka elektrycznego?

Kupując kominek elektryczny, należy zwrócić uwagę na niską moc i nowoczesne funkcje, takie jak system ogrzewania i automatyczne ustawianie temperatury. Ze względu na stosunkowo niską moc, większość kominków elektrycznych może być zasilana ze standardowego gniazdka 120 V (około 1500 W), co czyni je znacznie bardziej wydajnymi niż kominki na drewno.

Czy kominki elektryczne są bezpieczne?

Kominki elektryczne są niezwykle bezpieczne i przyjazne dla rodzin. Ponieważ nic się nie pali, nie ma niebezpieczeństwa iskrzenia lub zapłonu pobliskich przedmiotów. Nie wydzielają się również żadne opary, dym ani chemikalia. Co więcej, szklana powierzchnia nigdy nie nagrzewa się na tyle, by dzieci lub zwierzęta mogły się przypadkowo poparzyć.

Czy kominek elektryczny wymaga konserwacji?

Konserwacja kominka elektrycznego jest bardzo prosta. W przeciwieństwie do kominków gazowych lub opalanych drewnem, nie jest wymagana wentylacja ani przewody gazowe. Zaleca się czyszczenie urządzenia z kurzu i zanieczyszczeń raz w roku. Wystarczy przetrzeć szklaną część szmatką i sprayem do czyszczenia szkła. Ponadto do usunięcia kurzu z powierzchni można użyć miotełki z piór.

Czy kominek elektryczny może ogrzać pomieszczenie?

Istnieje kilka zmiennych, które należy wziąć pod uwagę, takich jak wielkość pomieszczenia, wielkość kominka, przepływ powietrza i wentylacja pomieszczenia. Elektryczne kominki grzewcze mają ograniczone zastosowanie w porównaniu z konwencjonalnymi kominkami, ale mogą być bardzo pomocne w niektórych sytuacjach. Na przykład, kominki elektryczne mogą być używane jako dodatkowe źródło ciepła uzupełniające centralne ogrzewanie lub w pomieszczeniach. Mogą być również pięknym dodatkiem do pokoju ze względów estetycznych i są dostępne w wielu różnych stylach.

Jaka jest żywotność kominka elektrycznego?

Kominki elektryczne mają zwykle dłuższą żywotność niż kominki gazowe i na drewno i mogą działać 10-20 lat. Żarówki należy wymieniać co około dwa lata. Ponadto urządzenia te są bardziej przystępne cenowo i tańsze w eksploatacji. Aby sprawdzić jakość i trwałość kominków elektrycznych, należy wziąć pod uwagę okres gwarancji.

do góry