3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Test i przewodnik po robot kuchenny 2023

Roboty kuchenne to prawdziwi bohaterowie dnia codziennego. Obecnie dostępnych jest wiele różnych modeli. Niezależnie od tego, czy mieszasz, zagniatasz, ubijasz, kroisz, siekasz, dusisz czy gotujesz: Odpowiedni robot kuchenny zastąpi cię podczas wykonywania wielu czynności. Nie jesteś pewien, który z nich jest dla ciebie właściwy? W takim razie dobrze trafiłeś, ponieważ pomoże ci w tym nasz obszerny przewodnik. Przedstawiamy ci różne rodzaje robotów kuchennych marki Klarstein, wyjaśniamy ich zalety i wady oraz pomagamy podjąć idealną dla ciebie decyzję.

Cechy i funkcje maszyn kuchennych

W naszym poradniku chcielibyśmy przedstawić 4 różne rodzaje robotów kuchennych: robot kuchenny, mikser, wielofunkcyjny robot kuchenny i maszynkę do mięsa. Wszystkie one mają jedną wspólną cechę: zastąpią cię podczas pracy. Od klasycznego miksera, który zapewnia równomierne mieszanie i wyrabianie ciasta, zwłaszcza przy pieczeniu, poprzez wielofunkcyjne roboty kuchenne, które przejmują prace związane z krojeniem, a czasem nawet gotowaniem, po maszynkę do mięsa, niezastąpioną podczas obróbki świeżego mięsa.

Robot kuchenny Klarstein

Bella Elegance Küchenmaschine

Wskazówka dotycząca produktu -

robota kuchennego Bella Elegance

Bella Elegance to prawdziwa rewolucja w twojej kuchni, nie tylko wizualnie, ale także dzięki swoim praktycznym funkcjom. Mieszanie, ugniatanie, ubijanie: Bella Elegance jest gotowa na wszystko.

 • Kompaktowa i wydajna: Zawsze gotowa z mocą 1300 W i o wadze zaledwie 3,7 kg.
 • Elastyczna w działaniu: Wyrabia do 2 kg ciasta dzięki 3 nasadkom i misie ze stali nierdzewnej o pojemności 5,2 l
Do produktu

Roboty kuchenne takie, o jakich marzymy. Klasyczny robot kuchenny to często maszyna do ugniatania lub mieszania. Zazwyczaj posiada on 3 nasadki: hak do zagniatania ciasta, nasadkę miksującą i trzepaczkę. W zależności od tego, jakie ilości zamierzasz upiec, powinieneś zwrócić uwagę na pojemność danej misy. Liczba watów informuje o tym, jak mocny jest silnik robota kuchennego. Jeśli lubisz wyrabiać ciężkie ciasta na chleb itp., robot powinien mieć moc co najmniej 1500 W.

  Zalety:

 • Oszczędność energii przy wyrabianiu i mieszaniu ciasta
 • Łatwość użytkowania
 • Elegancki dodatek w kuchni

  Wady:

 • Mniejsza oszczędność miejsca niż w przypadku miksera ręcznego

Bella Pico 2G robot kuchenny

Bella Pico 2G Rührmaschine

Wskazówka dotycząca produktu -

Bella Pico 2G robot kuchenny

Bella Pico 2G zachwyca kompaktową budową i mocą 1300 W w 6 stopniach plus funkcja pulsu! Oznacza to, że mikser jest gotowy na każde ciasto

 • Smart: Z planetarnym systemem mieszania, aby zagnieść zawsze idealne ciasto
 • Trwałe wykonanie: Haki do mieszania i zagniatania ciasta z trwałego odlewu aluminiowego
Do produktu

Maszyny mieszające - często nazywane również robotami do wyrabiania ciasta - są nieodzowną pomocą w produkcji ciasta. W zależności od spójności ciasta, różne nasadki pozwalają na uzyskanie doskonałego efektu: Trzepaczka nadaje się do ubijania, mieszadło jest idealna do lekkich ciast, natomiast hak do zagniatania ciasta wyrobi za ciebie zwarte ciasto chlebowe. W naszych maszynach do zagniatania ciasta możesz często bez wysiłku wyrobić do 2 kg ciasta, a przy tym równocześnie porządkować kuchnię, przygotowywać kolejne smakołyki lub po prostu przez chwilę odpocząć

  Zalety:

 • Wydajny system mieszania
 • 3 różne nasadki
 • Mniejszy i lżejszy od innych mikserów

  Wady:

 • Wymaga więcej miejsca w kuchni niż mikser ręczny

Wielofunkcyjny robot kuchenny

Lucia Multifunktions-Küchenmaschine

Wskazówka dotycząca produktu -

produktu - wielofunkcyjnego robota Lucia

Mikser, blender i maszynka do mielenia mięsa w jednym: dzięki praktycznym nasadkom Lucia pomoże ci we wszystkim. Rano smoothie, po południu kawałek ciasta, a wieczorem świeżo zmielone mięso? Wszystko jest możliwe za sprawą tylko jednego sprzętu kuchennego

 • Z mocą 2000 W i wieloma nasadkami, zawsze gotowy do użycia.
 • Gotowy na zmiany: Szybkie i łatwe przekształcenie dzięki praktycznym nasadkom.
Do produktu

Jak sama nazwa wskazuje, wielofunkcyjne roboty kuchenne zrobią niemal wszystko. W ich kategorii znajdują się urządzenia typu Thermomix, wielofunkcyjne, np. Lucia, oraz blendery, które oprócz żmudnej pracy przy krojeniu owoców i warzyw, mogą nawet częściowo przejąć zadania związane z gotowaniem i duszeniem potraw. Zależnie od tego, jak chcesz korzystać z wielofunkcyjnego robota kuchennego, w naszym asortymencie z pewnością znajdzie się idealny produkt dla ciebie.

  Zalety:

 • Wiele funkcji w jednym urządzeniu
 • Szybka zmiana funkcji
 • Wysoka wydajność

  Wady:

 • Porównywalnie stosunkowo duży i ciężki
 • Akcesoria wymagają odpowiedniej przestrzeni

Maszynka do mięsa robot kuchenny

Fleischwolf Küchenmaschine

Wskazówka dotycząca produktu -

maszynki do mięsa Kraftprotz (osiłek)

Nazwa mówi tu za siebie. Ta maszynka do mięsa sprawi, że obróbka mięsa stanie się prawdziwą przyjemnością

 • Nazwa mówi tu za siebie. Ta maszynka do mięsa sprawi, że obróbka mięsa stanie się prawdziwą przyjemnością
 • Z różnorodnym zakresem funkcji: Mnóstwo akcesoriów w najwyższej jakości
Do produktu

Jeśli regularnie przetwarzasz świeże mięso i wolisz robić to samodzielnie, niż kupować gotowe, to ta maszynka do mięsa jest właśnie dla ciebie. Dzięki różnym perforowanym tarczom możesz w domu zrobić mięso mielone, kiełbaski i wiele innych. W maszynce do mielenia mięsa ciężką pracę przejmie mocny silnik. Urządzenia wykonane są z materiałów bezpiecznych dla żywności, a tym samym nie stanowią żadnego zagrożenia.

  Zalety:

 • Mocny
 • Wzestawie z wieloma akcesoriami
 • Wielofunkcyjny z przystawkami do mięsa mielonego, kiełbasy i wielu innych.

  Wady:

 • Zajmuje stosunkowo dużo miejsca
 • Nie spełnia więcej funkcji jednocześnie

Porównanie robotów kuchennych

Wskazówki dotyczące zakupu robota kuchennego firmy Klarstein

Który robot kuchenny jest najlepszy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednak dzięki naszemu testowi robotów kuchennych możemy przedstawić przegląd różnych funkcji i cech, abyś mógł znaleźć odpowiednie urządzenie dla siebie. W firmie Klarstein można wybierać spośród różnych typów robotów kuchennych, które charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem i dobrym stosunkiem jakości do ceny. Roboty kuchenne różnią się między sobą, zwłaszcza jeśli chodzi o czyszczenie. Stosunek ceny do jakości zawsze zależy od tego, do czego przede wszystkim chcesz używać robota. Efekt końcowy różni się oczywiście także w zależności od rodzaju robota kuchennego, dlatego należy wcześniej dokładnie przemyśleć, do czego głównie będzie nam służył w kuchni. Nasze urządzenia są proste w zastosowaniu. Mimo to zawsze należy zwracać uwagę na bezpieczeństwo i dokładnie czytać instrukcje.

Test robotów kuchennych - Odkryj różnice i podobieństwa

Robot kuchenny Mikser Wielofunkcyjny robot kuchenny Maszynka do mięsa
System mieszania Planetarny system mieszania Planetarny system mieszania Planetarny system mieszania ostrze ze stali nierdzewnej
Wymiary 22,4x38x37 22,5x32,5x41 23x38x38 41x36x23
Moc 2000 waty / 2,7 KM 1300 waty / 1,7 KM 2000 waty / 2,7 KM 700 waty (moc robocza) 1800 waty (moc blokowania i funkcja pulsacyjna)
Waga 6,2 kg 3,7 kg 11 kg 5,3 kg
Liczba poziomów prędkości 6 plus funkcja pulsu 6 plus funkcja pulsu 6 plus funkcja pulsu 2
Pojemność 5,2 litry 5 litrów 5,2 litry plus 1,5 litra w dzbanku blendera /

Küchenmaschinen FAQs

Jedno jest w zasadzie pojęciem nadrzędnym dla drugiego. Robot kuchenny może być wszystkim - od miksera po urządzenie z funkcją gotowania. Roboty mieszające charakteryzują się przede wszystkim planetarnym systemem mieszania i możliwością wyrabiania bardzo dobrego ciasta.

Jeśli często lubisz wyrabiać ciasta chlebowe i ciężkie ciasta drożdżowe, polecamy robot kuchenny o mocy co najmniej 1500 W.

Na pierwszym miejscu jest zawsze bezpieczeństwo. Upewnij się, że urządzenie stoi stabilnie (większość naszych robotów kuchennych ma przyssawki), jest bezpiecznie podłączone i używane prawidłowo. Dotyczy to również nieprzekraczania maksymalnej pojemności robota kuchennego.

Tak! Nasz robot GrandPrix z mocnym silnikiem pomoże Ci kroić, gotować, gotować na parze, mieszać, wyrabiać ciasto i wiele więcej. W naszym magazynie znajdziesz mnóstwo odpowiednich przepisów.

Roboty kuchenne to praktyczni pomocnicy do niemal wszystkich zadań w kuchni. Dzięki nim można szybciej i łatwiej realizować przepisy. Klasyczne roboty do mieszania i wyrabiania ciasta mieszalniki są szczególnie przydatne podczas pieczeniu. W naszym magazynie Klarstein można znaleźć wiele inspirujących przepisów na wypieki

To również zależy od rodzaju i mocy twojego robota kuchennego. Miksery nie powinny być używane do dużych ilości ciasta lub twardych produktów spożywczych, takich jak orzechy, mrożone mięso lub podobne. Jednak jeśli masz wielofunkcyjny robot kuchenny z blenderem lub typu Themomix, nie ma przeszkód, aby korzystać z tych produktów spożywczych. Zawsze należy uważać, aby nie przeciążyć maszyny. Większość robotów kuchennych ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, ale jeśli coś wydaje się dziwne, wyłącz urządzenie i odłącz je od prądu.

To zależy od ilości, które chcesz regularnie przygotowywać. Większość naszych robotów kuchennych posiada misę o pojemności 5 litrów. Dzięki niej można jednorazowo wyrobić 2 kg ciasta.

Na to również nie można odpowiedzieć w sposób ogólny. W przypadku mikserów w zestawie znajdują się zazwyczaj 3 nasadki: mieszadło, hak do wyrabiania ciasta i trzepaczka. W przypadku wielofunkcyjnych robotów kuchennych można korzystać z wielu innych akcesoriów: blendera, maszynki do mięsa, maszynki do makaronu, praski do ciastek, nasadki do gotowania na parze i wiele innych.

do góry