3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Grzejniki olejowe


Szybkie ciepło w każdym miejscu dzięki ekonomicznemu grzejnikowi olejowemu

Grzejnik olejowy to mobilne źródło ciepła dla zimnych pomieszczeń. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie do piwnic, garaży lub niedokończonych budynków. Grzejnik olejowy jest grzejnikiem elektrycznym o wyjątkowo niskim zużyciu energii. Zapewnia to czynnik grzewczy i nowoczesny system sterowania.

Jak działa chłodnica oleju

Grzejniki to grzejniki z ciekłym medium. Grzejniki wodne są szczególnie dobrze znane. Grzejniki olejowe mają tę przewagę nad wodnymi, że nie rdzewieją od wewnątrz. W grzejniku znajduje się pręt grzejny. Powoduje to rozgrzanie czynnika grzewczego. Po osiągnięciu żądanej temperatury grzejnik wyłącza się. Jednak olej jest wtedy nadal bardzo ciepły i promieniuje swoim ciepłem przez długi czas. Dzięki temu grzejnik olejowy jest znacznie bardziej ekonomiczny pod względem zużycia energii elektrycznej niż promiennik.

Więcej informacji na temat działania grzejników olejowych, grzejników konwektorowych i promienników podczerwieni można znaleźć w przewodniku firmy Klarstein na temat grzejników elektrycznych.

Sterowanie dla grzejników olejowych

Nawet niedrogie urządzenia mają dziś rozbudowane funkcje wygodnego sterowania ogrzewaniem. Obejmuje to na przykład następujące funkcje:

  • Wyświetlacze LED
  • Zeitschaltuhren
  • Thermostat
  • Dmuchawa

Wyświetlacze pokazują aktualną i żądaną temperaturę. W ten sposób użytkownik zawsze ma dokładny przegląd rozwoju ciepła. Zintegrowane zegary sterujące włączają ogrzewanie grzejnika olejowego w wybranym czasie. Jest to bardzo praktyczne, gdy chcesz na przykład przygotować piwniczkę na przyjęcie.

Chłodnica oleju z termostatem stale reguluje swoje ciepło. Jeśli pomieszczenie zbytnio się ochłodzi, grzejnik włączy się ponownie za pomocą przełącznika termostatu i w ten sposób utrzyma stałą temperaturę. Chłodnica olejowa z wentylatorem szczególnie szybko rozprowadza ciepło.

Chłodnica oleju do pracy ciągłej?

Grzejnik olejowy, podobnie jak każdy mobilny grzejnik elektryczny, nadaje się do pracy ciągłej tylko w określonych warunkach. Koszty energii są stosunkowo niskie jak na grzejnik elektryczny. Nie można ich jednak porównywać z zainstalowanym na stałe systemem ogrzewania gazowego, olejowego lub peletowego. Chłodnica wypełniona olejem jest zatem szczególnie przydatna do okazjonalnego użytku. W dobrze izolowanym pomieszczeniu grzejnik ma najwyższą wydajność i skuteczność.

Konvektor oder Ölradiator?

Konwektor to grzejnik elektryczny w obudowie o specjalnej konstrukcji. Są to duże grzejniki płytowe, które mogą uruchamiać tak zwany "przepływ konwektora". Powoduje to podgrzanie powietrza i jego wzrost. Ciepłe powietrze przepływa wzdłuż sufitu, aż ponownie ochłodzi się po przeciwnej stronie pomieszczenia i opadnie na podłogę. Stamtąd wraca do konwektora, gdzie jest ponownie podgrzewana i wzrasta. W ten sposób powietrze w pomieszczeniu staje się coraz cieplejsze. Konwektor działa stosunkowo wolno i ma wysoki pobór mocy. Nadaje się szczególnie do większych, zamkniętych pomieszczeń z dobrą izolacją. Nie ma jednak takiej szybkości i mobilności jak chłodnica oleju. Jednostki te wytwarzają więcej ciepła punktowego do szybkiego użycia.

Chłodnica oleju w małym

Mały grzejnik jest idealnym rozwiązaniem dla odpowiednio małego zapotrzebowania. Ponieważ grzejniki olejowe są szczególnie bezpieczne przed nagromadzonym ciepłem, nadają się do promieniowania punktowego:

  • Łóżka w nieogrzewanych pomieszczeniach
  • Ręczne miejsca pracy
  • Opieka nad małymi zwierzętami w klatkach
  • do ogrzewania nóg w pozycji stojącej (recepcjoniści, barmani)

Grzejnik olejowy jest bezgłośny, bezwonny i całkowicie bezpieczny. Dzięki temu idealnie nadaje się do zastosowań tymczasowych, takich jak targi, imprezy lub jako jednostka awaryjna.

Kup chłodnicę oleju

Klarstein oferuje szeroką gamę grzejników olejowych, które można kupić online. Metody płatności za zakup chłodnicy oleju obejmują Visa, Paypal lub przedpłatę. Grzejniki olejowe są dostarczane przez DPD i docierają do klienta w ciągu kilku dni.

do góry