Nalewaki do piwa

Nalewaki do piwa, Passau, uniwersalne beczki 6 l, pompa sprężonego powietrza, 3 - 12 °C, 65 W
Passau Dystrybutor do piwa Urządzenie do schładzania piwa bez CO² Srebrny
822,90 zł 1334,90 zł
-38%
Nalewaki do piwa, Skal, chłodzenie piwa, beczka 5 l, CO2, stal nierdzewna, kolor czarny
Skal Dystrybutor chłodzący do piwa Urządzenie do schładzania piwa z CO² Czarne / Antyczne Złoto Metaliczne
614,90 zł 978,90 zł
-37%
Nalewaki do piwa, Beerkules, 5l kegi, kompresor, 120W, czarny
Beerkules Dystrybutor do piwa Urządzenie do schładzania piwa z CO² Czarny 120 watt
1051,90 zł 1929,90 zł
-45%
Nalewaki do piwa, Skal, chłodzenie piwa, beczka 5 l, CO2, stal nierdzewna
Skal Dystrybutor chłodzący do piwa Czarny / Srebrny Metal Urządzenie do schładzania piwa z CO²
663,90 zł 978,90 zł
-32%
Nalewaki do piwa, zderzaki do beczek, typ S, do lodówek Big Spender Single i Big Spender Double
Big Spender Głowica typu S głowica do kegów Corb S Srebrny Metal
257,90 zł 355,90 zł
-27%
Nalewaki do piwa, Passau, uniwersalne beczki 6 l, pompa sprężonego powietrza, 3 - 12 °C, 65 W
Passau Dystrybutor do piwa Urządzenie do schładzania piwa bez CO² Złoto
888,90 zł 1379,90 zł
-35%
Nalewaki do piwa, korek do beczki, typ A, do chłodziarek do wina Big Spender Single i Big Spender Double
Big Spender Głowica płaska typu A płaska głowica do kegów
275,90 zł
Nalewaki do piwa, Tap2Go, mobilna maszyna do gwintowania 2 w 1 z chłodziarką do napojów, 5 l/13 l, czarna
Tap2Go Mobilny dystrybutor do piwa Urządzenie do schładzania piwa bez CO² Czarny
654,90 zł 749,90 zł
-12%

Krany do piwa

Tapping device to świetne urządzenie nie tylko dla miłośników piwa, ale także dla osób pijących piwo okazjonalnie. Nasze krany do piwa są przeznaczone do użytku domowego, na przykład do nalewania piwa z browaru domowego na imprezie lub przy innej okazji. Znajdzie również zastosowanie w wydarzeniach komercyjnych, takich jak nalewanie piwa na stoisku, w barze lub restauracji.

Główną zaletą kranu do piwa jest to, że może on utrzymywać duże ilości zimnego piwa przez kilka godzin, a Ty nie będziesz musiał ciągle wyjmować butelkowanego piwa z minibaru.

Jak wybrać odpowiedni sprzęt do kranu

Mimo że obecnie w ofercie znajduje się duża liczba kranów do piwa, wybór odpowiedniego modelu nie musi zajmować całego dnia. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, które pomogą wybrać odpowiedni model. Gdy już wybierzesz swojego faworyta, wystarczy dobry grill ogrodowy i grillowanie z przyjaciółmi może się rozpocząć!

Wydajność chłodzenia ma kluczowe znaczenie

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoi goście zawsze będą mieli zimne piwo, ważne jest, aby pomyśleć o wydajności chłodzenia modelu. Wydajność chłodzenia pokazuje, ile litrów piwa urządzenie może schłodzić do idealnej temperatury 10-15°C na godzinę. Z tego powodu przed zakupem należy zastanowić się, jak dużą ilość piwa chcemy wypić w określonym przedziale czasu, ponieważ ciepłe piwo jest bardzo złym znakiem dobrego gospodarza.

  • W przypadku grilla lub mniejszych spotkań rodzinnych wystarczy kran, który może schłodzić około 20 litrów piwa na godzinę.
  • W przypadku większych imprez lub mniejszych wydarzeń komercyjnych, gdzie więcej piwa musi być dostępne z kranu, należy spodziewać się 50 litrów piwa na godzinę.
  • Ostatnia kategoria obejmuje krany do piwa, które mogą schłodzić do około 100 litrów na godzinę. Tego typu obiekty są wykorzystywane głównie do organizacji większych wydarzeń.

Kolejnym ważnym punktem związanym z wydajnością chłodzenia jest możliwość kontroli temperatury. Chociaż istnieje standard, w którym piwo powinno być podawane, aby uzyskać doskonały smak, czasami konieczna jest zmiana temperatury samego piwa. Konieczne jest zatem bliższe przyjrzenie się, czy dany sprzęt do gwintowania ma możliwość manipulowania temperaturą podczas gwintowania.

Chłodzenie suche lub wodne

Chłodzenie na sucho jest najbardziej odpowiednią opcją do domowego użytku sprzętu do gwintowania. Nie zawierają one wody, a chłodzenie piwa działa na zasadzie wymiany energii z zamkniętego obiegu chłodzenia do termobloku. Zaletą chłodzenia na sucho jest łatwa konserwacja i łatwa obsługa podczas transportu.

Chłodzenie wodne to rodzaj systemu chłodzenia, który wykorzystuje wodę do rozpraszania ciepła. Chłodzenie wodą jest stosowane w profesjonalnym sprzęcie do nalewania piwa ze względu na wysoką wytrzymałość termiczną i może utrzymywać piwo zimne dłużej niż chłodzenie na sucho. Piwo jest schładzane w kąpieli wodnej, w której tworzy się lód, który następnie chłodzi napój. Zaletą jest dłuższe chłodzenie piwa, ale z drugiej strony ten rodzaj chłodzenia jest bardziej wymagający pod względem konserwacji.

Metoda nalewania piwa

Sprężarka ciśnieniowa jest używana w większości domowych urządzeń do gwintowania. Jest to najprostszy sposób nalewania piwa za pomocą kompresora, który znajduje się bezpośrednio w urządzeniu. Sprężarka działa niezależnie i nie jest wymagana żadna dodatkowa manipulacja ani regulacja.

Kompresor włącza się samoczynnie po rozpoczęciu nalewania piwa. Zaletą jest to, że jest łatwy w obsłudze i nie wymaga intensywnej konserwacji. Z drugiej strony, kompresor uwalnia tlen do piwa, co powoduje jego wietrzenie (utlenianie), w wyniku czego piwo traci swój unikalny smak. Dlatego zalecamy spożycie piwa najlepiej tego samego dnia, aby zachowało swój prawdziwy smak.

Drugim sposobem rozlewania piwa są bomby gazowe. Ten rodzaj ciśnienia piwa jest stosowany głównie w bardziej profesjonalnych maszynach do nalewania, ponieważ nie uwalnia tlenu do piwa - dlatego piwo nie zmienia swojego smaku. Wadą jest trudniejsza obsługa bomb gazowych i konieczność zakupu gazu do zwiększania ciśnienia.

Jaki rozmiar beczek można podłączyć do urządzenia do nalewania?

Istnieje kilka rodzajów beczek w zależności od objętości piwa i konieczne jest, aby dana beczka mogła zostać uderzona w urządzenie spustowe. Zalecamy sprawdzenie tej liczby, aby uniknąć zakupu niewłaściwego typu beczki do kranu.

Jeśli będziesz postępować zgodnie z tymi prostymi krokami, wybór odpowiedniego urządzenia do nalewania piwa będzie łatwy. Już nigdy nie przegapisz wysokiej jakości schłodzonego piwa na żadnej imprezie grillowej! Polecamy również zapoznać się z naszą ofertą grilli węglowych i pieców do pizza!

do góry