3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Indoor Garden: Jak stworzyć zielony raj?

Dla wielu miłośników ogrodów jest to wielkie marzenie: ogród wewnętrzny. Jeśli nie chcesz stracić swojego ulubionego hobby nawet w miesiącach zimowych, możesz zamienić własne cztery ściany w ogrodowy raj dzięki odpowiednim akcesoriom. Miłośnicy świeżej żywności z łatwością wyhodują sałatę i inne rośliny. we wszystkich porach roku.

Klarstein oferuje praktyczne zestawy, odpowiednie akcesoria i różnorodne nasiona roślin, dzięki którym każdy może spełnić swoje marzenie o ogrodnictwie wewnętrznym.

Ogród wewnętrzny: ekonomiczny, wydajny i zrównoważony

Pasjonaci ogrodnictwa i przyjaciele świeżej żywności z pewnością słyszeli już o ogrodnictwie wewnętrznym. Umożliwia elastyczną uprawę roślin i uprawę szerokiej gamy roślin przez cały rok. Produkty Click and Grow od Klarstein pozwolą w mgnieniu oka stworzyć wydajny i piękny wizualnie inteligentny ogród, dostarczający świeżych sałatek, smacznych warzyw i pachnących ziół.

Zrównoważona uprawa działa całkowicie bez inżynierii genetycznej i pestycydów. Jeśli dysponujesz tylko niewielką powierzchnią, możesz również zbudować wyższy model: automatyczny system oświetlenia zapewnia optymalny wzrost roślin.

Elegancki design misek na rośliny pasuje do niemal każdego środowiska życia i uzupełnia niemal każdy styl wnętrza swoją indywidualnością. W ten sposób tworzysz bardziej ekologiczne środowisko i wprowadzasz zrównoważone akcenty.

Hydroponika i uprawa hydroponiczna: jaka jest między nimi różnica?

Jeśli myślisz o ogrodzie w pomieszczeniu, prawdopodobnie spotkałeś się już z terminem hydroponika. Jest to forma uprawy roślin, która nie wymaga żadnych podłoży organicznych, tj. j. normalna gleba roślinna.

Rośliny tutaj nie zakorzeniają się w glebie, ale rosną na nieorganicznym podłożu. To podłoże doprowadza do korzeni roztwór odżywczy, który zawiera wszystkie ważne dla roślin składniki odżywcze.

Podgrupą tego sposobu uprawy roślin jest tak zwana hydroponika: ta forma uprawy całkowicie rezygnuje z podłoża, przez które roztwór odżywczy dociera do korzeni. Zamiast tego rośliny zakorzeniają się bezpośrednio w roztworze. Korzenie zwisają swobodnie i są częściowo lub całkowicie zanurzone w roztworze bogatym w składniki odżywcze.

Inteligentny ogród: Wyrywanie ziemi było wczoraj

Ogrodnictwo wewnętrzne może całkowicie obejść się bez typowej gleby. Rośliny hydroponiczne oferują nawet wszechstronne korzyści i ułatwiają uprawę w czterech ścianach. Dlatego rośliny uprawiane bez gleby są bardzo rzadko lub prawie nigdy nie atakowane przez szkodniki korzeni.

Jednocześnie konserwacja jest ograniczona do minimum: chwasty nie mają szansy się rozprzestrzenić, a hydroponika traci znacznie mniej wody w wyniku kondensacji. W połączeniu z dużymi doniczkami Klarstein, rośliny wymagają bardzo rzadkiego podlewania. Roztwór odżywczy sprzyja również szybkiemu i energicznemu wzrostowi roślin.

Ponadto, dzięki zestawom piętrowym Klarstein można znacznie efektywniej wykorzystać przestrzeń, a nawet rozbudować ją. Rośliny hydroponiczne mogą być uprawiane na niewielkiej powierzchni i pozwalają cieszyć się świeżymi ziołami i warzywami przez cały rok.

Kliknij i rozwijaj: buduj, czekaj, ciesz się

Dzięki zestawom Klarstein ogrodnictwo w pomieszczeniach staje się dziecinnie proste: nie trzeba nawet mieć wybitnie zielonego kciuka. Wystarczy zmontować akcesoria, wsypać nasiona roślin i poczekać. System sadzenia, który jest idealnie dostosowany do potrzeb roślin, zapewni świeżą żywność w krótkim czasie. Piękno: po żniwach jest przed żniwami. Jeśli zużyłeś całą sałatę i inne rośliny, możesz po prostu wyhodować nowe.

Dzięki temu zawsze możesz zdecydować, na co masz ochotę: W Klarstein znajdziesz różnorodne nasiona i zestawy nasion, które obiecują ci wiele przyjemności. Stworzysz swój własny zielony raj, który możesz zmienić w dowolnym momencie, aby dostosować go do swoich potrzeb.

do góry