3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Lodówki

Lodówki i zamrażarki

Przy wyborze lodówki i zamrażarki należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym wygląd, funkcjonalność i inne cechy. Weź pod uwagę zużycie lodówki i zamrażarki oraz ich poziom hałasu. Wybierz odpowiedni typ dla swojej przestrzeni. Jakie parametry powinny spełniać lodówka i zamrażarka?

Jak wybrać lodówkę?

Kupując lodówkę, nie myśl tylko o jej wymiarach zewnętrznych. Upewnij się, że pozostawiłeś wokół niego wystarczająco dużo miejsca na odpowiednią wentylację. Jeśli lodówka nie ma wystarczająco dużo miejsca na odprowadzanie ciepła, będzie musiała pracować ciężej i zużywać więcej energii. Zasadniczo należy pozostawić co najmniej 5 cm po bokach i z tyłu oraz 10 cm na górze. Zalecane przez producenta prześwity można znaleźć w naszych recenzjach lodówek.

Przed zakupem lodówki zastanów się, co jeszcze będzie w niej potrzebne. Jeśli planujesz przechowywać duże talerze lub butelki wina, upewnij się, że wybrana lodówka ma wystarczająco dużo miejsca, aby je pomieścić. Aby uzyskać wyobrażenie o pojemności przechowywania, sprawdź wewnętrzne wymiary lodówki:

 • zmierzyć szerokość, wysokość i głębokość przestrzeni, w której zostanie zainstalowana lodówka
 • zmierzyć ilość miejsca potrzebną do łatwego otwierania drzwi i szuflad
 • odległość lodówki od otaczających mebli

Jeśli będziesz przechowywać lodówkę lub zamrażarkę w szczelny sposób, zaoszczędzisz pieniądze na ruchu w dłuższej perspektywie. Chłodziarko-zamrażarka będzie musiała pracować ciężej, aby utrzymać chłód. Reguła wynosi 5 cm po bokach i 10 cm z tyłu.

Rodzaje lodówek

Lodówki kombinowane

Lodówki kombinowane to lodówki, które "łączą" chłodziarkę i zamrażarkę. Ten typ lodówki można znaleźć w większości domów ze względu na jego praktyczność. Oferuje idealną równowagę między komfortem, funkcjonalnością i ceną.

Jedną z zalet tego typu lodówek jest to, że jest to zazwyczaj najtańsza opcja na rynku. Jeśli szukasz lodówki, która jest przyjazna dla budżetu, to zdecydowanie jest to typ do rozważenia. Kolejną zaletą tej lodówki jest jej łatwa obsługa. Koniec z dwoma różnymi urządzeniami - dzięki tej lodówce wszystko jest w jednym miejscu.

Jeśli chodzi o ten typ lodówki, istnieje również szeroki zakres opcji. Niezależnie od tego, czy szukasz małej czy dużej lodówki, powinieneś być w stanie znaleźć coś, co odpowiada Twoim potrzebom.

Chłodziarko-zamrażarka jest praktyczna w przestrzeni kuchennej. Komory chłodziarki i zamrażarki są oddzielone osobnymi drzwiami. Wolnostojąca lodówka wielofunkcyjna to najpopularniejszy typ lodówki z największą liczbą funkcji do wyboru. Designerski wygląd kuchni zapewnia wbudowana lodówka wielofunkcyjna, która jest instalowana bezpośrednio w szafce.

Wreszcie, ten typ lodówki jest idealny do przechowywania większych zapasów żywności. Jeśli masz dużo jedzenia do przechowywania, ta lodówka zapewni mnóstwo miejsca dla całej rodziny.

Lodówki na napoje

Lodówki do napojów: Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje napoje są odpowiednio schłodzone, zalecamy korzystanie z lodówki barowej. Lodówki te zostały zaprojektowane specjalnie do chłodzenia napojów i utrzymają w odpowiedniej temperaturze nie tylko lemoniady, ale także piwo i wino.

Wybierając lodówkę barową, należy wziąć pod uwagę liczbę butelek do przechowywania. Każdy typ lodówki ma inną pojemność. Jeśli szukasz lodówki, która pomieści dużą ilość wina, piwa lub innych napojów, musisz wybrać taką o większej pojemności:

 • Pojemność lodówek na napoje wynosi zazwyczaj od 60 do 250 litrów
 • Pojemność butelek wina jest zwykle podawana w liczbie butelek. mają objętość zwykle podawaną w liczbie butelek i mają pojemność do 200 sztuk.

Minibary

Minibary: Inne rodzaje lodówek na napoje obejmują minibary. Lodówki te to specjalnie zaprojektowane mini lodówki do chłodzenia napojów, używane głównie w obiektach noclegowych. Zazwyczaj są to lodówki podblatowe. Niektóre mają szklane drzwi, zapewniające lepszy widok w minibarze.

Jak wybrać zamrażarkę?

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zamrażarki . Ważny jest rozmiar zamrażarki, a także jej typ (półkowa lub nablatowa). Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to pojemność zamrażarki i oferowane przez nią funkcje. Ilość żywności przechowywanej w lodówce lub zamrażarce i liczba osób w gospodarstwie domowym - wybierz rozmiar według litrów. Dla jednego członka rodziny pojemność użytkowa do chłodzenia wynosi 70 l, a do zamrażania około 25 l.

 • Chłodziarko-zamrażarka o wysokości 140-170 cm jest odpowiednia dla 1-2-osobowej rodziny
 • Dla 3-5-osobowej rodziny idealna będzie chłodziarko-zamrażarka o wysokości 180 cm lub większej
 • Dla dużych rodzin zalecana jest chłodziarko-zamrażarka typu amerykańskiego o dużej pojemności

Ważny jest szybki dostęp do ulubionych potraw. Lodówka posiada wysuwane półki po wewnętrznej stronie drzwi, regulowane przegródki w drzwiach oraz komorę na nabiał. Komora na mięso powinna mieć niższą temperaturę niż reszta lodówki, najlepiej z oddzielną kontrolą temperatury.

Niektóre modele lodówek mają dedykowane schowki do przechowywania bardzo wysokich przedmiotów lub talerzy.

Poszukaj funkcji, z których będziesz korzystać

 • Dozowniki lodu i wody.
 • Regulowane nóżki do ustawienia pozycji poziomej. Kółka ułatwiające przemieszczanie.
 • Regulowana temperatura.
 • Strefa szybkiego chłodzenia - w pobliżu wylotu zimnego powietrza. Przydatny do szybkiego chłodzenia napojów.
 • Blokada przed dziećmi - przydatna w przypadku dystrybutorów wody, dystrybutorów lodu, regulatorów temperatury i zamykanych schowków.
 • Inteligentna lodówka umożliwia połączenie ze smartfonem. Posiada zaawansowane funkcje i umożliwia zdalne sterowanie.

Na jakie kluczowe parametry należy zwrócić uwagę?

Zużycie energii - Większa lodówka lub zamrażarka zużywa więcej energii niż mniejsza. Świeża żywność powinna być przechowywana w temperaturze od 0 °C do 4 °C. Mrożonki około -18 °C. Wybór wydajnej lodówki pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Klasa efektywności energetycznej określa koszty eksploatacji i oblicza zużycie energii w kilowatogodzinach rocznie.

Hałas - Chłodziarki i zamrażarki zwykle pracują na poziomie 35 dB podczas normalnej pracy. Niektóre lodówki mogą emitować zwiększony hałas podczas uruchamiania sprężarki, automatycznego odszraniania, uruchamiania wentylatora elektrycznego lub innych zmian temperatury.

Czyszczenie - Wybierz gładkie, łatwe do czyszczenia powierzchnie. Sprawdź, czy szuflady i półki można łatwo wyjąć, gdy wymagają czyszczenia.

do góry