3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Garnki i patelnie


Kupowanie garnków i patelni

Garnki i patelnie to bez wątpienia jedne z najważniejszych przyborów kuchennych. Aby mieć pewność, że ulubione potrawy są zawsze doskonale przygotowane, należy upewnić się, że naczynia kuchenne są dobrej jakości. W przeciwnym razie może się na przykład zdarzyć, że patelnia odkształci się po krótkim czasie lub że ciepło na patelni nie będzie równomiernie rozprowadzane. Wybór odpowiedniego garnka lub patelni do różnych rodzajów przygotowań i potraw jest również ważny.

Te różne garnki i patelnie powinny znaleźć się w każdej kuchni

Powlekana patelnia ma tę wielką zaletę, że praktycznie nic się na niej nie przypala i bardzo łatwo ją potem wyczyścić. Potrzebujesz również znacznie mniej tłuszczu, co przyczynia się do niższej kaloryczności diety i większej uważności. Ponieważ na przykład do smażenia jednego jajka sadzonego nie jest potrzebna duża patelnia, warto wyposażyć swoje gospodarstwo domowe w kompletny zestaw patelni o różnych rozmiarach. Patelnie do steków, jak sama nazwa wskazuje, są używane głównie do soczystych steków, ale także do innych dań z grilla, takich jak ryby i warzywa. Są one zwykle wykonane z żeliwa, mają typową żebrowaną podstawę i często są wyposażone w kanał odprowadzający nadmiar smaru. Jeśli chcesz kupić garnki, możesz również wybrać kompletny zestaw garnków do gotowania. Obejmuje ona nie tylko różne rozmiary, ale także różne rodzaje garnków. Na przykład naczynie żaroodporne, które zwykle ma długi uchwyt lub uchwyty i jest szczególnie odpowiednie do pieczenia i duszenia. Zestaw garnków zawiera również klasyczne garnki z pokrywkami, które mogą być używane między innymi do gotowania makaronu, ziemniaków, ryżu i zup.

Podkładki pod garnki i filc na przybory kuchenne

Niezależnie od wybranego naczynia, jego górna i dolna część powinny być zawsze chronione przed zarysowaniami. Może to być jednak trudne w przypadku przechowywania w szafce kuchennej, ponieważ przybory zwykle muszą być ułożone w stos ze względu na brak miejsca. Na szczęście jednak szkodom można łatwo zapobiec. Wszystko, czego potrzebujesz, to dobre podkładki pod doniczki lub podkładki filcowe. Umieść je między przyborami kuchennymi, aby działały jak rodzaj bufora. Można ich również używać do ochrony biurka lub powierzchni roboczej. Cecha szczególna: filcowe podkładki można łatwo przyciąć do dowolnego rozmiaru!

Zapiekanki, patelnie i nie tylko: będą cieszyć przez wiele lat

Niezależnie od tego, czy są to pojedyncze naczynia, czy kompletny zestaw, dobre naczynia kuchenne sprawiają, że gotowanie, smażenie, duszenie i duszenie jest co najmniej dwa razy przyjemniejsze. Praktyczne: pasujące podstawy są już dołączone do wielu zestawów garnków lub patelni. Możesz więc zacząć od razu po zakupie! Wysokiej jakości garnki i patelnie są również bardzo mile widziane jako prezent na parapetówkę lub ślub!

FAQ

Jaki rozmiar powinny mieć moje garnki?

Doniczki o wielkości od 24 do 28 centymetrów są wystarczające dla normalnego gospodarstwa domowego; jeśli chcesz regularnie przyjmować kilku gości, doniczki powinny mieć do 36 centymetrów.

Jak dbać o patelnię z powłoką?

Wystarczy użyć ciepłej wody, niezbyt agresywnego detergentu i miękkiej szmatki. Za wszelką cenę unikaj szorstkich gąbek.

Z czego wykonane są patelnie i garnki?

Sprawdzone materiały to głównie żeliwo i stal nierdzewna, ale czasami także miedź, aluminium i emalia.
do góry