3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Roboty kuchenne

Roboty kuchenne

Robot kuchenny jest jednym z najpopularniejszych pomocników kuchennych i może stać się Twoją prawą ręką w przygotowywaniu różnorodnych potraw, od ciast, ciastek, pieczywa, mięsa mielonego i sałatek warzywnych. Podstawowe funkcje robotów kuchennych obejmują miksowanie, mieszanie i ubijanie. Dzięki specjalnym przystawkom wielofunkcyjne roboty kuchenne mogą mielić mięso, trzeć warzywa lub wyciskać sok z owoców, przygotowywać koktajle lub gotować i dusić potrawy.

Podstawowe wyposażenie przetwórców żywności

Akcesoria do urządzeń kuchennych obejmują: trzepaczki (tzw. balon) trzepaczka, trzepaczka do śniegu, trzepaczka mieszająca do gęstszych ciast, hak do ugniatania i hak mieszający do ugniatania chleba i innych gęstych ciast lub przystawka do mielenia mięsa. W przypadku dodatkowych funkcji, takich jak: krojenie i tarcie warzyw, mielenie mięsa, maku, kawy lub przypraw, wymagane są specjalne dodatkowe przystawki. Za pomocą robota kuchennego można również przygotować pyszne koktajle.

Jakie są rodzaje robotów kuchennych?

Planetarne roboty kuchenne koncentrują się głównie na wyrabianiu delikatnych kremów, gęstych ciast i ubijaniu białek. Oferują one szeroki wybór przystawek i mogą również pełnić funkcję robota kuchennego. Po dokupieniu specjalnych przystawek robot kuchenny może z łatwością stać się blenderem, młynkiem lub sokowirówką.

Roboty kuchenne z funkcją tarcia mają funkcję tarcia, krojenia lub siekania. Modele te posiadają zarówno przystawki tarczowe, jak i bębnowe, które pozwalają drobno i grubo zetrzeć różne rodzaje warzyw lub posiekać orzechy. Niektóre roboty kuchenne wyposażone są również w maszynkę do mielenia mięsa, blender lub specjalną przystawkę do robienia domowego makaronu.

Roboty kuchenne z maszynką do mielenia mięsa umożliwiają mielenie mięsa na różne sposoby. Jeśli robisz własne kiełbasy, wątrobianki lub salami w domu, te urządzenia ułatwią cały proces. Jeśli często przygotowujesz hamburgery, steki, klopsiki lub pulpety, pokochasz robot kuchenny z młynkiem. Oprócz przetwarzania mięsa, modele te mogą również miksować, mieszać i wyciskać soki.

Roboty kuchenne z blenderem są idealnym pomocnikiem kuchennym dla wszystkich, którzy chcą się zdrowo odżywiać. Robot kuchenny z blenderem ułatwia przygotowywanie posiłków dla niemowląt i przecierów owocowych. Osoby prowadzące zdrowy tryb życia z pewnością docenią te modele za możliwość przygotowywania koktajli i smoothie. Roboty kuchenne z blenderem są również pomocne przy przygotowywaniu klasycznych sosów i kremowych zup.

Jak wybrać robot kuchenny?

 • Po pierwsze, odpowiedz sobie na pytanie, do czego najczęściej będziesz używać robota kuchennego. Czy będzie to pieczenie, robienie soków owocowych czy mielenie mięsa?
 • Zastanów się, na jaki rozmiar robota kuchennego możesz sobie pozwolić, biorąc pod uwagę wielkość powierzchni roboczej.
 • Sprawdź, czy do danego modelu można dokupić inne akcesoria, z których będziesz korzystać z czasem.
 • Pomyśl o ogólnym stylu swojej kuchni. Nowoczesne roboty kuchenne oferują różnorodne konstrukcje. Robot kuchenny może więc stać się miłym dodatkiem do Twojej kuchni.

Zalety robotów kuchennych

 • Korzystanie z robota kuchennego oszczędza czas i wysiłek.
 • Na rynku dostępne są również różne przystawki umożliwiające jeszcze bardziej wszechstronne wykorzystanie robota kuchennego.
 • Roboty kuchenne są łatwe w użyciu.
 • Nie musisz martwić się o konserwację, poszczególne części są łatwe do czyszczenia.
 • Rezultatem pracy robota kuchennego jest idealnie gładkie i ubite ciasto.

Wady robotów kuchennych

 • W zależności od modelu, robot kuchenny zajmuje miejsce na blacie kuchennym.
 • Jeśli robot kuchenny nie jest wyposażony w pokrywę, może to spowodować bałagan wokół urządzenia, na przykład spryskanie ciasta.
 • Niektóre modele robotów kuchennych mogą być głośne.
 • Nie wszystkie roboty kuchenne mają opcję zakupu wszystkich różnych przystawek, więc przed zakupem robota kuchennego należy zastanowić się, z których funkcji chcemy korzystać.
do góry