3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Klimatyzatory


Klimatyzator typu split - skuteczny sposób na uczucie świeżości we własnych czterech ścianach

Dla wielu osób system klimatyzacji w domu jest ostatecznością, gdy termometr w Europie Środkowej zapowiada tropikalne temperatury. Aby zapewnić szybkie chłodzenie, doskonałym wyborem są nowoczesne klimatyzatory typu split. Na czym polega system klimatyzacji typu split i dlaczego warto go kupić, podsumowują poniższe informacje.

Czym jest klimatyzator typu split?

Klimatyzator typu split to urządzenie łączące w sobie dwie jednostki końcowe. Łączy klimatyzator jako jednostkę zewnętrzną z jednostką wewnętrzną. Przewód chłodziwa łączy oba elementy ze sobą. System klimatyzacji jako jednostka wewnętrzna zasysa wilgotne, ciepłe powietrze z wnętrza do systemu klimatyzacji typu split i zapewnia chłodzenie za pomocą parownika. W wyniku tego procesu powstaje kondensat, który jest odprowadzany przez wąż kondensatu. Przewody nawiewne transportują powietrze do obszaru na elewacji zewnętrznej. Klimatyzator jako jednostka ścienna / wewnętrzna doprowadza schłodzone powietrze z powrotem do pomieszczenia. Przewód czynnika chłodniczego transportuje czynnik chłodniczy do klimatyzatora jako jednostki zewnętrznej. Następnie sprężarka zapewnia chłodzenie. Uwolnione ciepłe powietrze jest usuwane przez jednostkę zewnętrzną. Jednostka split przetwarza powietrze na zewnątrz pomieszczenia.

Jakie są zalety klimatyzatora typu split?

Jednostki typu split mają tę zaletę, że temperatura we wnętrzu bardzo szybko się obniża, dzięki czemu można uzyskać komfortowe środowisko życia. Są bardzo ciche podczas pracy, wydajne i zorientowane na zapotrzebowanie. Ponadto można połączyć kilka jednostek wewnętrznych z tylko jedną jednostką zewnętrzną. Ponadto prezentują się w sposób oszczędzający miejsce. Ponieważ zintegrowana sprężarka jest elastyczna pod względem zużycia energii, urządzenie nie musi pracować przy pełnym obciążeniu. Żądaną temperaturę można zatem osiągnąć przy ułamku maksymalnej mocy i utrzymać ją na stałym poziomie. Klimatyzator typu split jest o jedną trzecią szybszy w osiąganiu wymaganej temperatury wnętrza. Ponadto nie jest konieczne uzupełnianie czynnika chłodniczego podczas normalnej pracy. Jednostki typu split mogą chłodzić całe mieszkanie lub cały dom. Warunkiem jest jednak to, że są to małe obiekty i potężne urządzenia. Jeśli klimatyzator typu split jest regularnie serwisowany i nie jest używany w trybie ciągłym, jego żywotność będzie długa.

Czy jednostka split może być również używana do ogrzewania?

Jeśli zdecydujesz się na zakup klimatyzatora typu split, możesz osiągnąć wydajność grzewczą o około 60% wyższą niż w przypadku klimatyzatora inwerterowego ze stałym sprężaniem. Dzięki systemowi split powietrze może być rozprowadzane bardziej optymalnie niż w przypadku konwencjonalnych grzejników. Jednostki typu split również działają bardzo czysto.

Do jakich zastosowań nadają się klimatyzatory typu split?

Oprócz zastosowania w prywatnych przestrzeniach mieszkalnych, systemy klimatyzacji typu split mogą być doskonale wykorzystywane w przegrzanych biurach. Ale także w gabinetach lekarskich, placówkach terapeutycznych, instytucjach publicznych i urzędach, klimatyzatory typu split zapewniają przyjemny chłód, gdy ciepło przenika do wnętrza. Klimatyzator typu split może być zatem używany zarówno prywatnie, jak i komercyjnie, zapewniając dużą ulgę termiczną.

Kup wydajny klimatyzator typu split

Oferujemy wybór wydajnych klimatyzatorów typu split o ponadczasowym designie. Należą one do wysokiej klasy efektywności energetycznej, działają niezawodnie i zapewniają przyjemny klimat w pomieszczeniach w mgnieniu oka. Zamów swój klimatyzator split już teraz i poczuj absolutną świeżość od Klarstein!

do góry