3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Termowentylatory zapewniające szybkie i przytulne ciepło

Termowentylatory i promienniki są idealne do krótkotrwałego generowania ciepła. Są one używane w pomieszczeniach bez ogrzewania lub jako tymczasowe szybkie źródło ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych i roboczych. Główną różnicą między wentylatorami a grzejnikami jest rodzaj generowanego ciepła: Te drugie, jak sama nazwa wskazuje, wypromieniowują fale ciepła do bezpośredniego otoczenia, podczas gdy wentylatory ogrzewają zimne powietrze zasysane z otoczenia i ponownie uwalniają ogrzane powietrze poprzez wentylator.

Zakup termowentylatora - na co zwrócić uwagę?

  • Zastosowanie: Termowentylatory są odpowiednie jako przenośne grzejniki w pomieszczeniach i generalnie nie są przeznaczone do pracy ciągłej. Są one często używane w pomieszczeniach mieszkalnych, na przykład jako źródło ciepła w łazience, w pokoju hobby lub w salonie, dzięki czemu nie trzeba marznąć w chłodne poranne i wieczorne godziny, ale nie warto włączać ogrzewania.

  • Cechy: Wysokiej jakości grzejniki i wentylatory są testowane przez TÜV, mają kilka poziomów grzania i są wyposażone w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Nowoczesne termowentylatory mogą być wygodnie sterowane za pomocą pilota. W zależności od wyposażenia, istnieje możliwość wyboru różnych poziomów mocy lub zintegrowana regulacja temperatury. W niektórych modelach możliwe jest również programowanie czasowe.

  • Konstrukcja: Oprócz funkcji i wydajności, konstrukcja jest kryterium decyzyjnym przy wyborze idealnego termowentylatora. Grzejniki są dostępne w estetycznym, smukłym kształcie kolumny, który pozwala zaoszczędzić miejsce. Można je stylowo wkomponować w każdą atmosferę. Ale każdy inny wygląd ma swój urok, na przykład wielokierunkowy grzejnik o okrągłym kształcie, który emituje ciepło we wszystkich kierunkach. Inne modele należy ustawić w taki sposób, aby były skierowane bezpośrednio na ogrzewany obszar.

Termowentylatory elektryczne i ceramiczne

Zasada działania obu termowentylatorów jest taka sama: zimne powietrze z otoczenia jest zasysane, ogrzewane przez zintegrowane elementy grzewcze, a ciepłe powietrze jest ponownie odprowadzane przez termowentylator. Powoduje to poruszenie powietrza w pomieszczeniu, co może być niekorzystne dla alergików. Pył, który w ten sposób dostaje się do urządzenia, jest przyciągany do elementów grzejnych nagrzewnicy elektrycznej, gdzie cząsteczki ulegają spaleniu. Może temu towarzyszyć nieprzyjemny zapach. Nowoczesną alternatywą są ceramiczne termowentylatory, których elementy nagrzewają się w mniejszym stopniu. Są one droższe w zakupie niż termowentylatory elektryczne, ale mają również lepszą wydajność cieplną i są preferowane przez alergików. Z drugiej strony, grzejniki elektryczne są popularne do sporadycznego użytku i szybkiego, mobilnego ogrzewania.

Promiennik elektryczny

W porównaniu z nagrzewnicami wentylatorowymi, promienniki elektryczne pracują ciszej. Nie ogrzewają one powietrza, lecz wypromieniowują ciepło bezpośrednio do otoczenia. Podświetlone obiekty, takie jak meble, również nagrzewają się i wydzielają ciepło. Ciepło jest generowane natychmiast po włączeniu. Grzejniki elektryczne są popularne jako dodatkowe ogrzewanie i do użytku w okresie przejściowym.

Podobnie jak termowentylatory, mogą być elastycznie konfigurowane i używane wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szybkie ciepło, na przykład w łazience, przy przewijaku, do szybkiego porannego rozgrzania, w domku mobilnym, w Tiny House, w szopie ogrodowej, w warsztacie, w garażu, w piwnicy lub w pokoju hobbystycznym. Co najwyżej, grzejniki powodują ruch powietrza w bezpośrednim sąsiedztwie ze względu na wytwarzanie ciepła, co oznacza, że nie należy spodziewać się turbulencji pyłu podczas krótkich operacji. Przy dłuższej pracy, jednostki sterowane termostatem zapewniają niemal stałe, przyjemne ciepło.

do góry