3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Filiżanki i kubki

Nie ma domu bez filiżanek i kubków. Są one częścią podstawowego wyposażenia kuchni i po prostu nie może ich zabraknąć. I bądźmy szczerzy: kawa, latte macchiato, herbata i inne smakują o wiele lepiej z pięknych filiżanek niż ze szklanek, prawda? Zawartość jest po prostu bardziej apetyczna i estetyczna. W końcu, jak wszyscy wiemy, oko też pije!

Od kubka do szklanej karafki

Nie wszystkie rodzaje szkła są takie same: istnieje wiele różnych rodzajów szkła, z których wszystkie mają bardzo specyficzne właściwości. Różnią się one rozmiarem i pojemnością, a także kształtem. Samo wykonanie również może być zupełnie inne. Na przykład szkła dwuścienne mają doskonałe właściwości regulujące temperaturę i izolacyjne. Oznacza to, że zimne napoje pozostają w nich dłużej zimne, a gorące dłużej gorące. Jest to oczywiście bardzo ważny aspekt, szczególnie w przypadku cappuccino lub kawy mrożonej. Szkło o podwójnych ściankach ma również pozytywny wpływ na odczucia. Na przykład, nie poparzysz sobie palców, gdy go dotkniesz, ponieważ między dwiema szklanymi ściankami znajduje się warstwa izolacyjna powietrza. Z drugiej strony zimne napoje nie powodują zaparowania na zewnątrz, dzięki czemu dłonie pozostają suche. Szklany czajniczek jest często wyposażony w sitko do herbaty: jest to bardzo praktyczne i ułatwia przygotowanie herbaty. Ale są też szklane karafki z wkładką lub szpikulcem na owoce: jeśli chcesz trochę urozmaicić swoją wodę.

Zakup filiżanek: najważniejsze cechy

Jeśli chcesz przygotować kawę w tradycyjny (i dla wielu koneserów jedyny prawdziwy) sposób, francuska praska jest właściwym wyborem. Te ekspresy do kawy są wykonane z odpornego na temperaturę i wytrzymałego szkła borokrzemowego i są bardzo łatwe w użyciu. Jeśli lubisz delektować się kawą na balkonie lub tarasie, potrzebujesz filiżanki do kawy z pokrywką. Chroni to owady przed utonięciem, a jednocześnie zapobiega wyciekom podczas transportu z domu na zewnątrz. Wolisz herbatę? W takim razie pokochasz szklany czajniczek z podgrzewaczem! Możesz utrzymywać swój ulubiony napój w cieple przez wiele godzin.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie filiżanek?

Przed zakupem zastanów się, do czego chcesz używać produktów. Na gorące lub zimne napoje, na kawę lub herbatę, na mniejsze porcje lub na naprawdę duże pragnienie? Szklane dzbanki z wkładami są idealne, na przykład, jeśli często przygotowujesz sypaną herbatę lub lubisz napoje ze świeżymi owocami. Kubki dwuścienne oferują wiele zalet dzięki swoim właściwościom izolacyjnym i mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Dobrze wiedzieć: szkło borokrzemowe nigdy nie jest złe!

FAQ

Co to jest szkło borokrzemowe?

Szkło borokrzemowe to bardzo wysokiej jakości, odporne na temperaturę i szczególnie odporne na stłuczenia szkło, które doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju napojów. Nie wchłania zapachów ani smaków.

Czy kubek o podwójnych ściankach można myć w zmywarce?

Jeśli kubek o podwójnych ściankach jest wykonany ze szkła borokrzemowego, zazwyczaj można go myć w zmywarce. I nie tylko to: specjalne kubki termiczne można nawet używać w kuchence mikrofalowej!

Co zrobić z kwiatami herbaty?

Herbaciane kwiaty pięknie wyglądają w filiżankach lub szklanych karafkach. Po polaniu ich gorącą wodą, podnoszą się i ukazują swoje pełne piękno.
do góry