Jak wybrać sobie robota kuchennego?

Robot domowy to jedna z większych inwestycji do wyposażenia kuchennego.

Jednak wybór tego właściwego może być dość trudny - tylko w naszej ofercie znajdziesz ich kilkadziesiąt. Jakie parametry naprawdę mają znaczenie i jakie funkcje będą rzeczywiście używane podczas gotowania i pieczenia? Ten informator odpowie na wszystkie pytania. Prosimy zacząć od wyboru, z którym z naszych typu kucharzy najbardziej się identyfikujesz:

Ekomama

Czy zaczynasz dzień od dobrego warzywnego lub owocowego smoothie a dzieciom na dziesiątą przygotowujesz chleb, który właśnie wyciągnęłaś z piekarnika?

Żyjesz zdrowo i zawsze starasz się przynieść swojej rodzinie tylko to co najlepsze. Przygotowanie zdrowych, a szczególnie raw przepisów może być jednak bardzo trudne do wsparcia wyposażeniem. Wymaga wydajnego robota i wystarczającej ilości akcesoriów, aby móc przetwarzać składniki na nieskończoną liczbę posiłków.

Dlatego będziesz zainteresowana mocnym silnikiem, który powinien mieć co najmniej 1200 W. Każdego dnia używasz miksera - i nie ma sensu mieć go jako samodzielne urządzenie, gdyż może być częścią robota. Można używać przystawek do makaronu, mielenia i wielu innych, szczególnie w sezonie, kiedy trzeba przetworzyć dużo świeżych owoców i warzyw. Ubijak, mieszadło i hak do ugniatania, które przetwarzają surowce o dowolnej gęstości, powinny być rzeczą oczywistą. W takim przypadku po prostu szukają Państwo czegoś takiego jak nasza Lucia 2G.

14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA DOSTAWA
wygodne i bezpieczne zakupy
3 lata gwarancji

Eksperymentatorka

Jeśli w kuchni najbardziej chętnie lubisz wypróbować nowe przepisy i procedury, przede wszystkim będziesz oczekiwać od swojego robota wszechstronności. Pewnego dnia będzie mieszał bazę dla lodów kokosowych, a następnego dnia ugniatał ciasto w kornwalijskie pierogi.

Dlatego przede wszystkim zainteresują Cię akcesoria, z którymi robot może współpracować. Oprócz ubijania, mieszania i ugniatania powinien on także być w stanie zmielić orzechy lub mięso albo pomóc w przygotowaniu makaronu. Ważne będzie również to, czy akcesoria są wyjmowalne - nie zawsze trzeba mieć wszystko pod ręką, a mycie po gotowaniu będzie znacznie łatwiejsze.

Ważna jest również moc silnika i dostępne ustawienia. Powinien być w stanie poradzić sobie z powolnym wymieszaniem powietrza z białkami jaj, szybkim zmieleniem wieprzowiny, a także wszystko pozostałe pomiędzy tym. I oczywiście powinien mieć do niego wszystkie niezbędne przystawki - trzepaczkę do białek, trzepaczkę do ciasta, ale także hak do wyrabiania chleba. Idealnym pomocnikiem dla Eksperymentatorki może być nasz robot Curve Plus.

14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA DOSTAWA
wygodne i bezpieczne zakupy
3 lata gwarancji

Żywicielka

Gotowanie to dla Ciebie chleb powszedni - dlatego od robota będziesz oczekiwać wytrzymałości i trwałości. Najważniejszymi rzeczami, na które należy zwrócić uwagę, nie są ładnie wyglądające elementy i gromady akcesoriów, ale jakość wykonania i materiały, z których jest wykonany.

Twój idealny robot będzie miał całkowicie metalowy korpus i elementy. Taki robot wytrzyma każdodzienną pracę i będzie ci służył bardzo długo. Jednocześnie należy jednak zwrócić uwagę na rozmiar naczynia miksującego. Chociaż przez większość dni wystarczy jeden rozmiar (jeśli gotujesz lub pieczesz dla rodziny), z pewnością w ciągu roku będą okazje przygotowania posiłków dla większej liczby osób - a wtedy docenisz, ile zaoszczędzisz, jeśli po prostu pozwolisz sobie na zrobienie jednej porcji ciasta zamiast dwóch.

I oczywiście powinna być trzepaczka (do ubijania białek lub bitej śmietany), mieszadło do mieszania rzadkiego ciasta i hak do ugniatania ciężkiego ciasta. Idealnym wyborem my mogła być Bella Robusta Metal.

14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA DOSTAWA
wygodne i bezpieczne zakupy
3 lata gwarancji

Zagoniona

Żyjesz szybko i aktywnie. Nie gotujesz często - ale kiedy już do tego dojdzie, na pewno jest warto. Dlatego powinnaś mieć pomocnika w kuchni, który nie zajmie nadmiernej przestrzeni, ale wykona całą niezbędną pracę. Powinien być szybko rozkładalny i jeszcze szybciej zmywalny oraz składalny.

Dlatego polegaj na robocie z podstawowym wyposażeniem i najistotniejszymi funkcjami. Wszystko, czego potrzebujesz, to okazjonalnie trzepaczka na bitą śmietanę, łopatka do miksowania rzadkiego ciasta, zup lub sosów oraz hak do ugniatania - jeśli chcesz przygotować ciasto, ale nie masz czasu, aby je mieszać ręcznie. Nie potrzebujesz najpotężniejszej „bestii” na rynku, wystarczy robot średniej mocy o 500–750 W. Z pewnością spełni wszystko, czego oczekujesz od robota. Właśnie takie są nasze roboty Bella Pico lub ich mocniejsze warianty, Bella Pico 2G.

14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA DOSTAWA
wygodne i bezpieczne zakupy
3 lata gwarancji
do góry