3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Frytownica na gorące powietrze: test i przewodnik

Jaka jest najlepsza frytownica na gorące powietrze? Jakie są różne rodzaje frytownic na gorące powietrze? Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrej frytownicy? A dlaczego frytownice bezolejowe są obecnie tak popularne? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszym dużym poradniku. Przedstawiamy Państwu różne modele, wyjaśniamy ich zalety i wady, a także podobieństwa i różnice. Możesz kupić najlepszą dla siebie frytownicę na gorące powietrze, a następnie przygotować w niej chrupiące frytki, pyszne przekąski i wiele innych. Zaczynamy!

Frytownica na gorące powietrze: porównanie funkcji i wydajności

Na tej stronie chcielibyśmy przedstawić Państwu wszystkie rodzaje frytownic na gorące powietrze. Od małej frytkownicy o pojemności 5 litrów do dużej frytownicy z obrotowym koszem i pojemnością do 12 litrów. Oprócz rozmiaru porównamy również inne czynniki, takie jak funkcjonalność, czyszczenie, wydajność i wiele innych. Te praktyczne urządzenia kuchenne mają jedną wspólną cechę: pomagają gotować zdrowiej, ograniczyć tłuszcz i olej oraz żyć bardziej świadomie. A to wszystko bez utraty chrupkości i pyszności - obiecujemy.

5-litrowa frytownica na gorące powietrze - AeroVital Deluxe

AeroVital Deluxe

Wskazówka dotycząca produktu

AeroVital Deluxe

Dzięki szufladzie Aero Vital Deluxe jest łatwa w użyciu. Dzięki wstępnie ustawionym programom każda potrawa jest przyrządzona idealnie.

 • Różnorodność: 8 programów do smażenia, pieczenia, grillowania i zapiekania
 • Cyfrowa: z wyświetlaczem dotykowym LCD
Do produktu

Frytownice na gorące powietrze o pojemności od 2,5 do 5 litrów są kompaktowe, stosunkowo lekkie, a jednocześnie wydajne. Tak jak w tym przykładzie, frytownice z szufladami są bardzo łatwe w obsłudze. Są również szczególnie łatwe w czyszczeniu, ponieważ kosz do gotowania jest zwykle przystosowany do mycia w zmywarce. Dzięki zaprogramowanym programom i obsłudze za pomocą cyfrowego wyświetlacza przygotowanie frytek, chrupiących przekąsek czy nawet muffinek jest dziecinnie proste.

  Zalety:

 • Kompaktowa i lekka
 • Prosta obsługa
 • Proste wzornictwo

  Wady

 • Większe ilości jedzenia trzeba przygotować w kilku rundach

Większe ilości jedzenia trzeba przygotować w kilku rundach

VitAir Smart

Wskazówka dotycząca produktu

VitAir Smart

Proste gotowanie przez aplikację? Dzięki VitAir Smart jest to możliwe. Dzięki wstępnie ustawionym programom frytownicą na gorące powietrze można łatwo sterować za pomocą aplikacji.

 • Inteligentne rozwiązanie: proste sterowanie za pomocą aplikacji
 • Wszechstronna: z wieloma akcesoriami, 20 programami i 1400 W jest gotowa na wszystko
Do produktu

Większe frytownice o pojemności 7 litrów, takie jak VitAir Smart, oferują nieograniczone możliwości. Czy to z koszykiem do grillowania, rożnem do grillowania, czy w praktycznym naczyniu wewnętrznym z nieprzywierającą powłoką: tutaj można piec i smażyć do woli. VitAir posiada szeroki wybór 20 wstępnie ustawionych menu. Jeśli to nie wystarczy, można sterować frytownicą na gorące powietrze po prostu przez aplikację. Technologia 3D Airdynamics zapewnia równomierną cyrkulację powietrza.

  Zalety:

 • Sterowanie za pomocą aplikacji
 • Wszechstronne przygotowanie
 • Obudowa Cool Touch

  Wady

 • Wiele akcesoriów trudniejszych do czyszczenia
 • Wymaga miejsca w górę przez pokrywę

10-litrowa frytownica na gorące powietrze - AeroVital Fry

AeroVital Fry

Wskazówka dotycząca produktu

AeroVital Fry

Kompaktowa konstrukcja, duża pojemność i wiele możliwości. Dzięki licznym akcesoriom wszystko staje się chrupiące we frytownicy na gorące powietrze AeroVital Fry

 • Kompletny zestaw: z 6-częściowym pakietem akcesoriów
 • Kompaktowa: smukła konstrukcja o dużej pojemności
Do produktu

Frytownica na gorące powietrze o pojemności 10 litrów: dzięki praktycznej klapie te frytownice na gorące powietrze funkcjonują prawie jak piekarniki. Tylko ich sposób ogrzewania jest inny. Ponieważ pracują one z systemem grzewczym 3D o mocy 1500 W i temperaturze do 220°C. Dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi i wstępnie ustawionym programom możesz smażyć i piec do woli na blasze, grillu, szpikulcu do rożna i w koszu do grillowania.

  Zalety:

 • Wiele akcesoriów zapewniających maksymalną elastyczność
 • Kompaktowe wzornictwo
 • Łatwa w użyciu

  Wady

 • Akcesoria i frytkownica wymagają miejsca do przechowywania

12-litrowa frytownica na gorące powietrze - AeroVital Cube

AeroVital Cube

Wskazówka dotycząca produktu

AeroVital Cube

Jedna z naprawdę dużych frytownic na gorące powietrze w ofercie. Dzięki pojemności 12 litrów, 13 programom i 3 funkcjom AeroVital Cube jest prawdziwie uniwersalnym urządzeniem.

 • Różnorodność: oprócz smażenia i pieczenia oferuje także rozmrażanie, utrzymywanie ciepła i suszenie
 • Potężna wydajność: 1600 W dla pełnej mocy
Do produktu

Potężna wydajność: 1600 W dla pełnej mocy

  Zalety:

 • Łatwa obsługa
 • Z pasującymi akcesoriami
 • Idealna dla rodzin

  Wady

 • Stosunkowo duża

Frytownice na gorące powietrze w porównaniu

AeroVital Deluxe VitAir Smart AeroVital Fry AeroVital Cube
Pojemność 5,4 litra 7,75 litra na gorące powietrze na gorące powietrze
Waga {5,7 kg 6,1 kg 7,4 kg 6,8 kg
Wydajność 1703 W 1403 W 1503 W 1603 W
Cechy szczególne - Wyświetlacz dotykowy LCD
- Nieprzywierająca powłoka
- 8 preinstalowanych programów
- Możliwość całkowitego sterowania za pomocą aplikacji Klarstein
- Wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości z przyciskowym panelem sterowania
- Wyjmowany garnek wewnętrzny z powłoką zapobiegającą przywieraniu
- Wyświetlacz cyfrowy
- 9 programów do wyboru
- Zdejmowane uchwyty kosza do smażenia, rożna obrotowego i bębna do grillowania
- Wyświetlacz cyfrowy
- 13 programów do wyboru
- Funkcje: Frozen Food (rozmrażanie), Keep Warm (utrzymywanie ciepła), Dehydrate (odwadnianie/suszenie)

Frytownica z gorącym powietrzem a piekarnik?

Frytownice na gorące powietrze i piekarniki działają w zasadzie tak samo, prawda? To jest poprawne samo w sobie. Niemniej jednak chcielibyśmy pokazać Ci kilka zalet i wad poszczególnych urządzeń. Jeśli chodzi o zużycie prądu, to piekarniki i frytownice są bardzo zbliżone. Różnica leży w nagrzewaniu. Piekarnik potrzebuje znacznie więcej czasu, aby osiągnąć pożądaną temperaturę pracy. Ponadto we frytownicy powietrze krąży szybciej niż w piekarniku, dzięki czemu frytki, nuggetsy i inne potrawy są jeszcze bardziej chrupiące. Jeśli chodzi o czyszczenie, to w przypadku frytownicy na gorące powietrze trzeba być chyba nieco bardziej dokładnym. Często jednak kosz do gotowania i podobne akcesoria można umieścić w zmywarce.

W piekarniku można przyrządzić właściwie wszystko. Frytownice na gorące powietrze nadają się raczej do wszystkiego, co musi być naprawdę chrupiące. Dopasowane akcesoria sprawiają jednak, że i tutaj różnorodność jest coraz większa. Podczas używania frytownicy na gorące powietrze należy uważać na wypieki, ponieważ często szybciej wysychają.

Kolejną zaletą frytownicy na gorące powietrze są wstępnie ustawione programy. Bez konieczności zbytniego zastanawiania się nad przygotowaniem, na cyfrowej frytownicy na gorące powietrze można wybrać odpowiedni program, a dzięki timerowi urządzenie da znać o zakończeniu programu. Naprawdę nie ma nic prostszego niż to.

Kupno frytownicy na gorące powietrze: na co zwrócić uwagę?

Jaka jest najlepsza frytownica na gorące powietrze? Oczywiście jest kilka rzeczy do rozważenia. Zasadniczo wszystko zależy od tego, do czego chcesz używać swojej frytownicy. Jeśli na przykład chodzi głównie o chrupiące frytki bez dodatku tłuszczu, opracowaliśmy specjalnie naszą VitAir Pommesmaster. Dzięki bocznej rotacji frytki podczas smażenia są poddawane cyrkulacji, dzięki czemu stają się wyjątkowo chrupiące. Jeśli jednak chcesz wypróbować wiele różnych rzeczy, polecamy frytownicę na gorące powietrze z akcesoriami, takimi jak szpikulec do rożna, grill i wiele innych. Należy również zwrócić uwagę na wzornictwo. W zależności od tego, gdzie postawisz nowy sprzęt kuchenny, kolor i model powinny być dopasowane.Jeśli chodzi o moc, należy upewnić się, że jest to co najmniej 1400 W. A jeśli chodzi o zakres temperatur, to nawet mała frytownica powinna osiągać do 200°C.

FAQ

Wbrew ogólnemu wyobrażeniu frytownice na gorące powietrze są bardzo uniwersalne. Tak, robią niesamowicie dobre frytki i kliny ziemniaczane. Ale można w nich zrobić także pieczonego kurczaka, duszone mięso, muffiny i wiele innych. Trochę inspiracji? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami przy użyciu frytownic na gorące powietrze w magazynie Klarstein!

Zależy to głównie od temperatury i grubości frytek. Dla cienkich frytek i frytek ze słodkich ziemniaków zalecamy 200°C i 25-minutowy czas przygotowania. W przypadku klinów, klinów ziemniaczanych czy jakkolwiek je nazwiecie, czas przygotowania to 35-40 minut w tej samej temperaturze. Oczywiście zawsze zależy to od tego, jak bardzo chrupiące i brązowe lubisz.

Większość frytownic na gorące powietrze działa na mocy 1400 do 2000 W. Średnio frytownica o mocy 2000 W potrzebuje około 2 kW na godzinę.

Zasadniczo w przypadku frytownicy na gorące powietrze - jak sama nazwa wskazuje - gorące powietrze wiruje w zamkniętej przestrzeni. Posiada zatem spiralę grzewczą i wentylator. Spirala podgrzewa powietrze do ustawionej temperatury. Wentylator rozprowadza powietrze i powoduje jego cyrkulację w zamkniętej przestrzeni. Dzięki wysokiej cyrkulacji żywność styka się z gorącym powietrzem szybciej i na większej powierzchni, dzięki czemu gotuje się i staje się chrupiąca.

Frytownica na gorące powietrze to w zasadzie frytownica bez tłuszczu. W porównaniu z konwencjonalną frytownicą przygotowuje potrawy ze znacznie mniejszą ilością tłuszczu, dzięki czemu są zdrowsze. Kolejne zalety to niższe zużycie energii (w porównaniu z frytownicami lub piekarnikiem, który trzeba najpierw rozgrzać), łatwość obsługi, równomierne gotowanie bez wysiłku, łatwe czyszczenie, brak zapachu i wszechstronność

Do nielicznych wad należy zazwyczaj wyższy poziom hałasu (w porównaniu do piekarnika). Ponadto we frytownicach na gorące powietrze można przygotować zazwyczaj mniejsze ilości potraw niż w piekarniku. A w porównaniu do frytownicy standardowej przygotowanie np. frytek we frytownicy na gorące powietrze trwa dłużej.

Przedział cenowy frytownic jest szeroki. Mamy małe frytownice na gorące powietrze poniżej 100 euro, jak Crisp-Pro czy AirVital. Nasze większe modele, takie jak Vita Pro o pojemności 18 litrów, z wkładem do gotowania na parze i wieloma innymi akcesoriami, są w cenie około 250 euro. Znajdź swoją tanią frytownicę na gorące powietrze w naszym sklepie!

Nie można tego powiedzieć w sposób ogólny. Rozmiary różnią się w zależności od modelu i typu. Dokonując wyboru, zwróć uwagę na wydajność oraz różne opcje i programy przygotowywania potraw w urządzeniu.

do góry