3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Test oczyszczacza i nawilżacza powietrza: przewodnik po dobrym klimacie w pomieszczeniach

Nieprzyjemne zapachy, kurz domowy i nadmiernie suche powietrze mogą być uciążliwe, a w najgorszych przypadkach prowadzić do problemów zdrowotnych. Właśnie dlatego Klarstein oferuje duży wybór różnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza, abyś mógł czuć się w domu całkowicie komfortowo. W tym poradniku wyjaśnimy, jak działają te urządzenia, jakie są ich zalety i wady oraz jak wybrać odpowiedni dla siebie.

Oczyszczacz powietrza: z filtrem i jonizatorem dla najczystszego powietrza

Oczyszczacze powietrza Klarstein pracują między innymi z filtrami z węglem aktywnym i jonizatorami. Filtr węglowy niezawodnie filtruje powietrze i zapewnia usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Jonizator ładuje powietrze jonami ujemnymi, które przyciągają cząsteczki kurzu i zapachów a tym pozwalają im opadać na ziemię. Oczyszczacz powietrza zapewnia znaczną poprawę jakości powietrza, co może, między innymi, wpływać na zdolność koncentracji.

Nawilżacz przeciw suchemu powietrzu

Nawilżacze mogą być prawdziwym gamechangerem. Czy latem z powodu klimatyzacji, czy zimą z powodu zimnego powietrza: są pomieszczenia, które mają zbyt niską wilgotność. W idealnej sytuacji powinno to być 40-60%. Niższa wilgotność powietrza zbytnio Cię wysusza, co może prowadzić do łzawiących oczu, suchej skóry i bólu gardła. Nawilżacze z kolei zapewniają przyjemny klimat w pomieszczeniach poprzez zamgławianie, zaroszenie lub odparowywanie wody.

Tramontana 6w1, oczyszczacz powietrza

Tramontana 6-in-1 Luftfilter

Przegląd produktu

Tramontana 6w1, filtr powietrza

Stylowy wygląd i 6 funkcji: ten mały oczyszczacz powietrza spełnia wszystkie życzenia.

 • 6 w 1: oczyszczacz powietrza, jonizator odświeżający powietrze, filtr HEPA, filtr z węglem aktywnym i sterylizacja UV.
 • Kompaktowa konstrukcja: mały rozmiar z zaokrągloną konstrukcją i łatwą obsługą
Do produktu

Tramontana dzięki różnym funkcjom zadba o najprzyjemniejszy klimat w pomieszczeniach w Twoim domu: oprócz filtrów z węglem aktywnym i HEPA, o czyste i przyjemne powietrze zadba dyfuzor aromatów, a także funkcja sterylizacji UV i ozonowania. Dyfuzor można wypełnić olejkami eterycznymi, aby roztaczać przyjemny zapach. Szkodliwe gazy i wirusy są wychwytywane przez filtry i wbudowany fotokatalizator, a nieprzyjemne zapachy są neutralizowane.

  Zalety:

 • Wiele funkcji w jednym urządzeniu
 • Kompaktowy i ponadczasowy design
 • Intuicyjna obsługa dzięki wyświetlaczowi LED

  Wady:

 • Nadaje się tylko do małych pomieszczeń do 25 metrów kwadratowych

Oczyszczacz powietrza, Vita Pure

Vita Pure Luftreiniger

Przegląd produktu

Oczyszczacz powietrza, Vita Pure

Oczyszczacz powietrza Vita Pure nie daje zapachom żadnych szans.Prosta konstrukcja i skuteczne oczyszczanie powietrza w jednym.

 • Skuteczne oczyszczanie powietrza: dzięki lampom UV, HEPA i filtrom z węglem aktywnym
 • Cicha: Cicha praca, która nie przeszkadza
Do produktu

Prosta obsługa, łatwo wymienialny filtr i elegancko prosty design: to właśnie charakteryzuje oczyszczacz powietrza Vita Pure. Oczyszczacz powietrza działa w oparciu o system filtracji 3 w 1, zapewniając czyste powietrze w pomieszczeniu: filtr z węglem aktywnym wiąże cząsteczki nieprzyjemnych zapachów, filtr HEPA usuwa do 99,97 procent wszystkich drobnych cząsteczek z powietrza, a lampy UV skutecznie niszczą bakterie i inne zarazki biologiczne.

  Zalety:

 • prosta, łatwa do zrozumienia obsługa
 • W łatwy sposób się myje.
 • Z wbudowanym timerem

  Wady:

 • Bez wbudowanego dyfuzora

Skyscraper Horizon, schładzacz i nawilżacz powietrza

Skyscraper Horizon

Przegląd produktu

Skyscraper Horizon

Nawilżacz, wentylator i schładzacz powietrza w jednym. Idealne urządzenie na suche powietrze w upalne dni.

 • Elegancki design: łatwo dopasowuje się do pomieszczenia
 • Wielofunkcyjny: Zapewnia efekt chłodzenia w gorące dni
Do produktu

Skyscraper Horizon to prawdziwy multitalent. Jako nawilżacz, wentylator i schładzacz powietrza zapewnia optymalny klimat w pomieszczeniach w upalne dni. Dzięki 3,5-litrowym zbiornikom można jednocześnie nawilżać i chłodzić powietrze. Urządzenie może być łatwo obsługiwane za pomocą pilota i dotykowego panelu sterowania czym spełni wszystkie życzenia.

  Zalety:

 • Schładzacz i nawilżacz powietrza w jednym
 • Wentylator z oscylacją 45°
 • Łatwy w użyciu

  Wady:

 • Bardziej odpowiedni na lato
 • Bez oczyszczania powietrza

VapoAir Opal, inteligentny nawilżacz powietrza

VapoAir Opal Smart

Przegląd produktu

VapoAir Opal Smart

Wielofunkcyjny nawilżacz powietrza z dyfuzorem, a także funkcją chłodzenia i ogrzewania.

 • Smart: Możliwość sterowania za pomocą aplikacji
 • Elegancki design: futurystyczny i kompaktowy
Do produktu

VapoAir Opal Smart to prawdopodobnie najinteligentniejszy nawilżacz do pomieszczeń. Współpracuje z wysokiej jakości filtrem ceramicznym i jonizatorem, aby profesjonalnie nawilżyć powietrze i zapewnić idealny klimat w pomieszczeniach przez cały rok. Można wybrać, czy mgiełka wodna ma być dozowana na zimno czy na ciepło. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu dyfuzorowi, do powietrza może dostać się przyjemny, wybrany przez Ciebie zapach. To, czy, kiedy i jak długo VapoAir ma działać, można łatwo ustalić za pomocą aplikacji.

  Zalety:

 • Inteligentne sterowanie za pomocą aplikacji oraz na urządzeniu
 • Wysokiej jakości filtr ceramiczny
 • Zawiera dyfuzor dla przyjemnego zapachu

Porównaj oczyszczacze i nawilżacze powietrza

Tramontana 6w1, oczyszczacz powietrza Oczyszczacz powietrza, Vita Pure Skyscraper Horizon, schładzacz i nawilżacz powietrza VapoAir Opal, inteligentny nawilżacz powietrza
typ urządzenia oczyszczacz powietrza oczyszczacz powietrza schładzacz/nawilżacz powietrza nawilżacz
filtr Wielokrotny system filtracji: Filtr HEPA + filtr z węglem aktywnym + Fotokatalizator + jonizator + sterylizacja UV + ozon Zdejmowana pokrywa filtra z węglem aktywnym + przełączany jonizator - -
zbiornik na wodę - - 3,5 litra 5 litrów
waga 4 kg 2,9 kg 7 kg 2,5 kg
wydajność 36 watów 35 watów 60 watów 110 watów
cechy szczególne - 3 regulowane poziomy wentylacji: niski - średni - wysoki
- 3 regulowane tryby pracy: anion - ozon - anion + ozon - UV
- funkcja sterownika czasowego
- regulowana intensywność oczyszczania powietrza (niska, średnia, wysoka)
- 2 zintegrowane lampy UV
- funkcja sterownika czasowego
- Wentylator, schładzacz powietrza, nawilżacz i urządzenie na tryb nocny w jednym
- 3 tryby pracy Normalny, Natura i Sleep
- Pilot zdalnego sterowania: zasięg ok. 6 m
- Możliwość sterowania za pomocą aplikacji Klarstein dla systemu Android lub iOS
- Funkcja ogrzewania ciepłą mgiełką
- Funkcja plazmy: jonizator wiążący zapachy i drobne cząsteczki

Test oczyszczacza powietrza: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Oczyszczacz powietrza to w zasadzie urządzenie, które może zrobić coś dobrego w każdym pomieszczeniu. Czy przy nieprzyjemnych zapachach, np. po wędzeniu, zapachach jedzenia i tym podobnych, szybko odświeża. Jednocześnie oczyszczanie powietrza oferuje jeszcze więcej korzyści: dobry klimat w pomieszczeniu zapewnia lepszą koncentrację, dobre samopoczucie i jest po prostu przyjemny. Oczyszczacze powietrza w pomieszczeniach są również bardzo korzystne dla alergików, ponieważ filtrują z powietrza pyłki, kurz i inne cząsteczki. Przy wyborze ważna jest m.in. funkcjonalność: czy urządzenie współpracuje z filtrem HEPA i/lub węglem aktywnym? Czy posiada jonizator i lampę UV? Czy ważna jest dla Ciebie możliwość włączenia dyfuzora, aby rozprowadzić zapach z olejków eterycznych? Kolejnym czynnikiem jest łatwość obsługi i prosta wymiana filtrów. W zależności od zastosowania należy również uwzględnić wydajność i odpowiednią objętość. Między innymi zależy to również od wielkości pomieszczenia, w którym chcemy używać sprzęt. Trzeba też zapytać o zużycie energii.

Test nawilżacza: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Najpierw należy sprawdzić, czy w pomieszczeniu nie jest zbyt sucho. Jeśli wilgotność wynosi od 40 do 60%, wszystko jest w porządku. Jeśli jest niższa, dobrym pomysłem jest nawilżacz powietrza. W sypialni i w innych pomieszczeniach o komfortowe powietrze zadbają nawilżacze powietrze. Jeśli powietrze jest zbyt suche, może podrażniać oczy, drogi oddechowe i skórę. Istnieją różne rodzaje nawilżania pomieszczeń: zraszanie, zamgławianie i odparowywanie. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na pożądaną funkcję. Ponadto nawilżacz do pomieszczenia powinien być dobrany do wielkości pomieszczenia. W dużym pomieszczeniu zbyt mały zbiornik oznacza konieczność jego ciągłego napełniania. Dużą rolę odgrywa również bezpieczeństwo: urządzenie powinno posiadać funkcję automatycznego wyłączania. Ponadto: zbyt wilgotne powietrze również może być szkodliwe. Dlatego sprzęt powinien być używany w sposób kontrolowany.

Najczęściej zadawane pytania

Oczyszczacze powietrza pomagają stworzyć przyjemny klimat w domu bez nieprzyjemnych zapachów. Oczyszczacze powietrza są często stosowane w mieszkaniach z osobami palącymi. Ale oczyszczacz powietrza może również pomóc w przypadku zapachów pochodzących od zwierząt domowych, jedzenia lub innych nieprzyjemnych zapachów. Ponieważ oczyszczacze powietrza usuwają również kurz z powietrza, są bardzo pomocne dla alergików. Oczyszczacz powietrza może również pomóc w walce z pleśnią. Usuwa zarodniki pleśni i nieprzyjemny zapach, który często im towarzyszy.

Kupujesz nawilżacz powietrza i nie wiesz na co zwrócić uwagę? Luftbefeuchter haben in ersten Linie den Vorteil, dass sie - wie der Name schon sagt - die Luft befeuchten. Zbyt suche pomieszczenia mogą podrażniać skórę, oczy i drogi oddechowe. Dodatkowo wilgotne powietrze zapewnia przyjemniejszy i cieplejszy klimat w pomieszczeniu. Jeśli masz w domu dużo roślin, nawilżacze powietrza są prawdziwą atrakcją. W idealnej wilgotności rośliny mogą rosnąć szybciej i zdrowiej. Nawilżanie powietrza w pomieszczeniach może również zmniejszyć stężenie wirusów w pomieszczeniach.

Oczyszczacze powietrza zasadniczo zasysają powietrze i wykorzystują różne filtry i techniki do usuwania cząstek zapachowych, zarodników pleśni, kurzu i innych cząstek. Oczyszczone powietrze jest następnie zawracane do pomieszczenia. Istnieją również niektóre oczyszczacze powietrza z wbudowanym dyfuzorem zapachowym. Zapewnia przyjemny zapach dzięki olejkom eterycznym. Są też oczyszczacze powietrza z wodą. Wykorzystują one ciecz jako naturalny filtr.

Nawilżacze uwalniają do pomieszczenia wodę odparowaną, zaparowaną lub zamgloną i w ten sposób zapewniają zwiększoną wilgotność w pomieszczeniu. Jest to szczególnie ważne, gdy wilgotność w pomieszczeniu wynosi poniżej 40%. Nawilżanie powietrza w pomieszczeniach może zapewnić bardziej komfortowy i cieplejszy klimat w pomieszczeniach.

Jest to możliwe tylko wtedy, gdy nie czyścisz i nie konserwujesz regularnie swojego nawilżacza. Zanieczyszczenia w urządzeniu lub w używanej wodzie mogą być problematyczne. Jeśli zwracasz uwagę na jakość wody pitnej i regularne czyszczenie, nawilżacze nie są pożywką dla zarodników grzybów i bakterii.

Tak. Domowy oczyszczacz powietrza może pomóc nie tylko w przypadku alergii na kurz domowy, ale także w przypadku kataru siennego i alergii na pyłki. Bo pyłki mogą przedostawać się do pomieszczeń i gromadzić przez drzwi i okna lub na ubraniach. Oczyszczacz powietrza zapewnia ich ponowne przechwycenie lub neutralizację. Należy zachować ostrożność w przypadku drobnych filtrów H13 i H14. Należy również pracować z filtrem HEPA i filtrem wstępnym.

Nie. Jeśli używasz nawilżacza rozsądnie i odpowiednio o niego dbasz, nie jest on szkodliwy. Należy uważać, aby nie nawilżać zbytnio pomieszczenia, gdyż może to sprzyjać rozwojowi pleśni i roztoczy. Należy również regularnie czyścić sprzęt.

Oczywiście zależy to od rodzaju i długości użytkowania. Większość urządzeń zużywa od 20 do 40 watów. W zależności od ceny kilowatów i zużycia można obliczyć zużycie energii.

do góry