3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Kominki na etanol


Ciepło dekoracyjne z kominkiem na etanol

Kominek na etanol jest bezpiecznym i bardzo dekoracyjnym źródłem ciepła dla domu. Jest wizualną atrakcją w salonach i jadalniach i fascynuje swoim bezdymnym żółtym płomieniem.

Jak działa kominek na etanol

Kominek zasilany etanolem składa się z wanny ze stali nierdzewnej, zbiornika i szklanych paneli ochronnych. Płomień zawsze pali się tak, jak pozwala na to wanna. Daje to dużą swobodę projektowania kominka na etanol. Ten dekoracyjny element grzejny jest dostępny w następujących wersjach:

  • Kominek stołowy
  • Wolnostojący kominek na etanol
  • Kominek na etanol na ścianę

Kominki stołowe na etanol są tak lekkie i kompaktowe, że można je postawić na stole. Odporne na ciepło i dobrze izolujące nóżki zapobiegają przenoszeniu ciepła na blat. Jednak kominki stołowe muszą być pilnie zabezpieczone przed przewróceniem. Dlatego też zwierzęta domowe i bawiące się dzieci należy trzymać z dala od kominków stołowych. Kominki stołowe mają przede wszystkim charakter dekoracyjny. Wolnostojące kominki na etanol są wizualną atrakcją w salonie. Emanują przyjemną przytulnością, szczególnie w miesiącach jesiennych. Szczególnie korzystne jest to, że płomień etanolu pali się bez dymu. Kominki montowane na ścianie są szczególnie bezpieczne, ponieważ nie mogą się przewrócić.

Zastosowanie kominków na etanol

Kominki na etanol to przede wszystkim elementy dekoracyjne. Oferują przyjemne, ciepłe migotanie otwartego płomienia. Dzięki konstruktywnym środkom płomień ten jest maksymalnie chroniony przed rozprzestrzenianiem się. Stosowanie płonących żeli lub past dodatkowo zmniejsza ryzyko powstania pożaru w przypadku przewrócenia się. Paliwa te emitują jednak dym i nieprzyjemne zapachy. Ich użycie powinno być zatem dokładnie przemyślane. Jednak kominek na etanol jest mniej odpowiedni do specyficznego ogrzewania pomieszczenia. Ich największą wadą jest wysokie zapotrzebowanie na tlen. Na przykład komin zużywa dokładnie tyle powietrza, ile 16 dorosłych osób w ciągu godziny. Moc cieplna wytwarzana przez piec na etanol jest zatem niwelowana przez potrzebę regularnej wentylacji. Dlatego Klarstein oferuje wiele bardziej odpowiednich rozwiązań do ekonomicznego ogrzewania pomieszczeń.

Przyjazna dla środowiska praca z bioetanolem

Etanol to zwykły, czysty alkohol. Otrzymuje się go poprzez fermentację owoców. Bioetanol jest produkowany w szczególnie delikatny sposób i jest całkowicie neutralny pod względem emisji CO2. Kominek na bioetanol to zatem wizualna przyjemność z czystym sumieniem. Jako samodzielny kominek na bioetanol jest szczególnie dekoracyjny w salonie i emanuje przyjemną atmosferą.

Kup kominek na etanol w Klarstein

Klarstein oferuje różne rodzaje kominków na etanol z wydajnymi funkcjami. Każdy produkt jest testowany przez TÜV/GS i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Instrukcje instalacji i obsługi dołączone do produktu zawierają informacje na temat bezpiecznego użytkowania produktu. Szczegółowy przegląd nagrzewnic Klarstein można znaleźć w przewodniku po nagrzewnicach elektrycznych .

Bezpieczna obsługa kominka na etanol

Jeśli przestrzegane są wszystkie przepisy, kominek na etanol jest całkowicie nieszkodliwy i bezpieczny w użyciu. Niemniej jednak piec na etanol to kominek otwarty. Dlatego zalecamy, aby podczas korzystania z kominka na etanol zawsze mieć pod ręką odpowiednią gaśnicę. Uwaga: Woda nie tylko nie nadaje się do gaszenia pożaru etanolu, ale jest bardzo niebezpieczna! Płomień rozprzestrzenia się dalej i dalej, gdy wchodzi w kontakt z wodą! Aby szybko i bezpiecznie ugasić pożar etanolu, najlepiej użyć koca gaśniczego lub gaśnicy pianowej. Koce gaśnicze są również idealnymi produktami przeciwpożarowymi do kuchni. Zapalone frytownice i patelnie również można szybko i bezpiecznie opanować za pomocą tego praktycznego narzędzia.

do góry